http Γ΄ΕΘΝΙΚΗ: Μεγάλο «διπλό» για το Νέστο, υποβιβασμός για τον ΜΑ Ορφανίου
Wednesday, 23 March 2022 15:25

Γ΄ΕΘΝΙΚΗ: Μεγάλο «διπλό» για το Νέστο, υποβιβασμός για τον ΜΑ Ορφανίου

Ο Νέστος πανηγύρισε πριν από λίγο ένα σπουδαίο «διπλό» που ίσως κρίνει και την παραμονή στην κατηγορία…

Για την 20η αγωνιστική του 1ου ομίλου της Γ΄ Εθνικής βρέθηκε στην Αλεξανδρούπολη και πήρε τη νίκη με 0-3 φτάνοντας στους 28β. Σε συνδυασμό μάλιστα με τα  υπόλοιπα αποτελέσματα ανέβηκε πάνω από την ζώνη υποβιβασμού εκεί όπου θέλει να μείνει μέχρι την λήξη της σεζόν. Ο Φραγκούλης έβγαλε το… όπλο και σκόραρε δις στο πρώτο 10λεπτο της αναμέτρησης, μια στο 7ο λεπτό και μια στο 10ο. Στο 93 ο Τσάκωνας έβαλε την σφραγίδα για το τελικό 0-3.

Στον αντίποδα, ο Μ.Α. Ορφανίου ηττήθηκε εντός έδρας από την Δόξα Δράμας, με 1-3, και αποχαιρετά την κατηγορία μετά από δύο χρόνια παραμονής σε αυτήν. Οι φιλοξενούμενοι, που πάλευαν επίσης για την παραμονή τους, προηγήθηκαν με 0-2 στο ημίχρονο, με 0-3 για να διαμορφωθεί το τελικό 1-3. Στο 7 ο Μπαρέττας έκανε το 0-1, στο 28 ο Κόντος σκόραρε για το 0-2. Στο 60 ο Μουδούρογλου ανέβασε τον δείκτη στο 0-3 και στο 77 ο Σαλπιγγίδης μείωσε στο τελικό 1-3.