http Α' ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΕΠΣΚ: Νίκες για Βύρωνα, Ορφέα, Λιμενάρια, Βρασίδα, Βυζάντιο, ισοπαλία στον Πρίνο
Wednesday, 23 March 2022 14:23

Με το παιχνίδι Αναγέννηση Λιμεναρίων-Κεραυνός Ελευθερών άνοιξε η αυλαία της εμβόλιμης 22ης αγωνιστικής της Α' κατηγορίας ΕΠΣ Καβάλας.

Νικητές αναδείχθηκαν οι γηπεδούχοι με 1-0, με γκολ τρίποντο του Αγγελίδη. Παράπονα εκατέρωθεν εκφράστηκαν για τη διαιτησία του αγώνα. Η διοίκηση του Κεραυνού Ελευθερών ευχαρίστησε αυτή της Αναγέννησης για την άψογη φιλοξενία.

Ο πρωτοπόρος Βύρωνας πέρασε από το Παλαιοχώρι με 0-3 με το σκορ να διαμορφώνεται από το πρώτο ημίχρονο (δύο γκολ για τον Δουμάνη, ένα για τον Αθανασάκη).

Ο Ορφέας υποδέχθηκε τον Άρη Ζυγού και πήρε τη νίκη με 3-0. Το πρώτο γκολ πέτυχε ο Κωνσταντίνου και άλλα δύο ο Μπαϊρακτάρη.

Ισόπαλο, με 1-1, έληξε το παιχνίδι στη Θάσο μεταξύ του Άρη Πρίνου και της Δόξας Αμυγδαλεώνα.

Ο Βρασίδας υποδέχθηκε τον Αετό Οφρυνίου σε ένα ακόμη ντέρμπι του  Δήμου Παγγαίου και πήρε το τρίποντο με 2-0.

Πολύτιμο "διπλό", με 0-1, κατέκτησε το Βυζάντιο στις Πηγές στην κόντρα με τον τοπικό Άρη. Το γκολ τρίποντο πέτυχε στο 65ο λεπτό ο Λόλη. Νωρίτερα, στο 55ο λεπτό ο Κουτσογιαννάκης είχε δοκάρι.