http ΚΑΒΑΛΑ ΄86: Ισοπαλία στην Αλεξανδρούπολη
Monday, 06 May 2019 13:30

ΚΑΒΑΛΑ ΄86: Ισοπαλία στην Αλεξανδρούπολη

Με πάρα πολλές απουσίες, σε ένα ακόμη ματς, παρατάχθηκε η Καβάλα ΄86 στο εκτός έδρας παιχνίδι με την Θράκη στην Αλεξανδρούπολη, στο πλαίσιο της 14ης αγωνιστικής του 1ου ομίλου της Γ΄ Εθνικής.

Η ομάδα του Φ. Φιλίππου αγωνίστηκε με πολλές καινούργιες παίκτριες και αναδείχθηκε ισόπαλη με 1-1 . Πολύ κακό ήταν το πρώτο μέρος με την ομάδα της Καβάλας να βρίσκεται πίσω στο σκορ με 1-0. Στην επανάληψη έγιναν διορθωτικές κινήσεις, οι φιλοξενούμενες επικράτησαν, ισοφάρισαν σε 1-1 στο 75ο λεπτό με την Αποστολίδου μετά από εκτέλεση κόρνερ και είχαν και ευκαιρίες για τη νίκη.

Η Καβάλα ΄86 έχει ένα ακόμη παιχνίδι για τη λήξη της αγωνιστικής περιόδου, αυτό με την Δόξα Ρετζικίου που είχε διακοπεί από την 12η αγωνιστική του 1ου ομίλου της Γ΄ Εθνικής.

Read 911 times Last modified on Monday, 06 May 2019 13:32