http ΠΑΕ ΑΟΚ: Ήττα, με 3-2, στην Τρίγλια
Wednesday, 14 April 2021 14:22

ΠΑΕ ΑΟΚ: Ήττα, με 3-2, στην Τρίγλια

Ο ΑΟ Καβάλα δεν κατάφερε να διατηρήσει το αήττητο του στον Βόρειο Όμιλο της Football League. Βρέθηκε στην Τρίγλια για την κόντρα της 5ης αγωνιστικής του Βορείου ομίλου με αντίπαλο την τοπική ομάδα και ηττήθηκε με 3-2.

Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν στο 1ο μόλις λεπτό με τον Ποζατζίδη (1-0) και στο 23 ο ίδιος παίκτης με αυτογκόλ ισοφάρισε σε 1-1. Στο 35 ο Τότσκα έκανε με σουτ το 2-1 και αυτό ήταν το σκορ ημιχρόνου. Στο 50 ο ΑΟΚ κέρδισε πέναλτι, στην εκτέλεση πήγε ο Κόκκορης όμως ο Παλαβράκης απέκρουσε. Στο 54 ο Α. Παπαστεριανός με κεφαλιά έκανε το 3-1. Στο 80 ο Ορφανίδης με εκτέλεση  φάουλ διαμόρφωσε το τελικό 3-2.

**Διαιτητές: Πολυχρόνης (Πιερίας), Τυριακίδης (Μακεδονίας), Κορώνας (Πειραιά)

Συνθέσεις

ΠΟ Τρίγλιας (Γεωργιάδης): Παλαβράκης, Πανάγου, Σενγκιέρσκις, Α. Παπαστεριανός, Βοσκόπουλος, Μ. Παπαστεριανός, Σαρβανίδης, Δόρης, Τότσκα, Ζκγούρι, Ποζατζίδης.

ΠΑΕ ΑΟ Καβάλα (Ανυφαντάκης): Κυρίτσης, Καζαντζίδης, Κολλαράς (60′ Τενεκές), Στίκας, Παντεκίδης (70′ Γιαλαμούδης), Γαβριηλίδης, Κόκκορης (70′ Παπαδόπουλος), Θωμαΐδης (60′ Μελισσόπουλος), Βαλαβανόπουλος (46′ Κολλάς), Ορφανίδης, Αδαμάκης.

Read 421 times Last modified on Wednesday, 14 April 2021 14:25