http Ο Νέστος κατέκτησε το 3ο Super Cup "Βασίλης Ραφτόπουλος"
Saturday, 19 September 2020 17:22

Ο Νέστος κατέκτησε το 3ο Super Cup "Βασίλης Ραφτόπουλος"

Ο Νέστος κατέκτησε το 3ο Super Cup "Βασίλης Ραφτόπουλος" με 2-0 επί του Μ.Α. Ορφανίου στο Βερούλειο.

Στο 13ο λεπτό ο Λαζαρίδης με σουτ έκανε το 1-0 και στο 39 ο νεαρός Σπ. Κλοκίδης έκανε το 2-0. Στο 43 ο Νέστος έμεινε με 10 παίκτες λόγω αποβολής του Γ. Τζαπέγια με 2η κίτρινη κάρτα. Στην επανάληψη ο Νέστος έδωσε χώρο στον αντίπαλο του που όμως προσπάθησε ανορθόδοξα να… σπάσει την άμυνα. Ο Μέγας, παρά το γεγονός ότι έπαιξε με παίκτη περισσότερο, είχε τις καλύτερες του στιγμές στα τελευταία λεπτά της αναμέτρησης, ένα σουτ του Λόλη στο 83ο λεπτό και μια σπουδαία διπλή ευκαιρία με τον Σιάκκα στο 93΄ με αντίστοιχες δύο αποκρούσεις.

Την απονομή του Κυπέλλου αλλά και των μεταλλίων στο νικητή Νέστο έκανε η Κική Ραφτοπούλου, κόρη του αείμνηστου Βασίλη Ραφτόπουλου. Στον Μ.Α. Ορφανίου έκανε την απονομή ο Αντιδήμαρχος Αθλητισμού Δήμου Καβάλας, Κώστας Βακιρτζής. Τα μετάλλια στους διαιτητές της συνάντησης, κ.κ. Κατσίνη, Γκιάλο, Βερνέζη και Μυλοπούλου έδωσε ο πρόεδρος της ΕΠΣ Καβάλας, Μιχάλης Παπαδόπουλος.

Θα σημειώσουμε πως τηρήθηκαν όλα τα μέτρα που προβλέπει το υγειονομικό πρωτόκολλο του ΕΟΔΥ, με θερμομέτρηση σε όλους, αποστάσεις μεταξύ των φιλάθλων και λίστα εισερχομένων. Ήταν το πρώτο... τεστ για την διοίκηση της ΕΠΣ Καβάλας και όλα κύλησαν ομαλά.