http ΚΥΠΕΛΛΟ ΚΑΤΗΓΟΡΙΩΝ (2ος ΟΜΙΛΟΣ): Ο τίτλος πήγε στον Ηρακλή Καβάλας
Saturday, 09 March 2019 15:14

ΚΥΠΕΛΛΟ ΚΑΤΗΓΟΡΙΩΝ (2ος ΟΜΙΛΟΣ): Ο τίτλος πήγε στον Ηρακλή Καβάλας

Published in ΕΙΔΗΣΕΙΣ

Ένας όμορφος τελικός, αυτός του Κυπέλλου 2ου ομίλου Β΄ κατηγορίας, παρουσία πολλών φιλάθλων από όλο το νησί, πραγματοποιήθηκε στο γήπεδο του Ποτού μεταξύ του Ηρακλή Καβάλας και του Κεραυνού Καλλιράχης και τον τίτλο κατέκτησε ο Ηρακλής Καβάλας με 2-1.

Στο πρώτο  ημίχρονο ο τυπικά γηπεδούχος ήταν καλύτερος και κατάφερε να προηγηθεί με 2-0, με δύο τέρματα του Μιχαηλίδη, ένα στο 15ο λεπτό και ένα στο 40. Στο ξεκίνημα της επανάληψης και δη στο 51, μετά από λάθος του τερματοφύλακα του Ηρακλή έκλεψε ο Αβντίου και μείωσε σε 2-1 για τον Κεραυνό. Το παιχνίδι στη συνέχεια πήγε στη δύναμη, οι τυπικά φιλοξενούμενοι προσπάθησαν για την ισοφάριση αλλά δεν τα κατάφεραν.

Κατά γενική ομολογία οι παραβρισκόμενοι αποζημιώθηκαν από το θέαμα που προσέφεραν οι δύο ομάδες και χειροκρότησαν στο φινάλε. Τις απονομές έκαναν ο βουλευτής της ΝΔ Νίκος Παναγιωτόπουλος, o δήμαρχος Θάσου, Κώστας Χατζηεμμανουήλ και ο πρόεδρος της Δόξας Θεολόγου, Φίλιππος Καλαϊτζής. Την ΕΠΣ Καβάλας εκπροσώπησαν ο Παναγιώτης Διακουμής, ο Γιώργος Πριονίδης και ο Δημήτρης Ρουμελιώτης.

Read 1531 times Last modified on Saturday, 09 March 2019 18:54