http Α2 ΜΠΑΣΚΕΤ: Νίκη για τον ΓΣΕ, νέα ήττα για την ΕΚ Καβάλας
Saturday, 24 April 2021 17:30

Α2 ΜΠΑΣΚΕΤ: Νίκη για τον ΓΣΕ, νέα ήττα για την ΕΚ Καβάλας

Ο ΓΣ Ελευθερούπολης υποδέχθηκε την Καρδίτσα για την 9η αγωνιστική της Α2 και κατέκτησε το ροζ φύλλο αγώνα με 85-77.

Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν στο πρώτο 10λεπτο όμως στο 2ο έγινε η ανατροπή με επιμέρους σκορ 23-8 ο ΓΣΕ πήρε προβάδισμα με 44-34. Η διαφορά «άνοιξε» στο τρίτο δεκάλεπτο που έληξε με 64-44 (20-10). Στην τελευταία περίοδο η Καρδίτσα κέρδισε με 21-33 όμως δεν ήταν αρκετό για να γίνει η ανατροπή. Ο Δημάκος ήταν ο κορυφαίος του αγώνα με 25 πόντους (4 τρίποντα).

Η Energean KavalaBC προσπάθησε κόντρα στονΠανερυθραϊκό όμως ηττήθηκε με 83-56. Η… ψαλίδα άνοιξε το 4ο δεκάλεπτο που είχε επιμέρους σκορ 26-10 ενώ στο 3ο η Ένωση είχε κερδίσει με 20-19.   Ήταν η 8η ήττα για την ομάδα της Καβάλας που αγωνίζεται με νεανικό σύνολο που κερδίζει πόντους για το μέλλον.