http ΜΙΚΤΕΣ ΕΠΣΚ: Νίκη και πρωτιά για την ομάδα Κ12, ισοπαλία για τους Νέους
Wednesday, 04 March 2020 14:25

ΜΙΚΤΕΣ ΕΠΣΚ: Νίκη και πρωτιά για την ομάδα Κ12, ισοπαλία για τους Νέους

Η μικτή ομάδα Κ12 της ΕΠΣ Καβάλας πέρασε με 0-3 από την Ξάνθη και την κόντρα με την τοπική Ένωση, στο ματς της 7ης και τελευταίας αγωνιστικής του 1ου ομίλου του Πανελλήνιου Πρωταθλήματος Προεπιλογής της ΕΠΟ, κατέκτησε την πρωτιά με 18β. και προκρίθηκε στην επόμενη φάση της διοργάνωσης.

Το ημίχρονο στο γήπεδο της Ξάνθης έληξε με 0-2 και στην επανάληψη οι επίλεκτοι της Καβάλας σκόραραν άλλη μια φορά. Τα γκολ πέτυχαν ο Προβατίδης, ο Γκιαούρης και ο Παπαδόπουλος.

Την 2η προνομιούχα θέση στον 1ο όμιλο κατέκτησε η ΕΠΣ Μακεδονίας.

Ισοπαλία γοήτρου για την ομάδα Κ14

Η ομάδα Κ14 της ΕΠΣ Καβάλας μπορεί να είχε την υπεροχή κόντρα σε αυτήν της ΕΠΣ Ξάνθης όμως τελικά μοιράστηκαν τους βαθμούς στο φινάλε της πρώτης φάσης με 1-1. Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν με 1-0 και ο Βρύζας ήταν αυτός που ισοφάρισε.

Τα δύο εισιτήρια για την β΄ φάση του πρωταθλήματος πήραν η ΕΠΣ Μακεδονίας και η ΕΠΣ Δράμας. Η ΕΠΣ Καβάλας μάζεψε 11β. και ισοβάθμησε στην 3η θέση με την ΕΠΣ Ξάνθης.