http ΚΑΒΑΛΑ 86: Ισόπαλο το πρώτο ημίχρονο στα Πεύκα, θα οριστεί εκ νέου το 2ο!!!
Monday, 15 April 2019 13:32

ΚΑΒΑΛΑ 86: Ισόπαλο το πρώτο ημίχρονο στα Πεύκα, θα οριστεί εκ νέου το 2ο!!!

Η Καβάλα ΄86 ταξίδεψε την Κυριακή 14/4 στην Θεσσαλονίκη και δη στα Πεύκα για να αντιμετωπίσει μια εκ των καλύτερων ομάδων της κατηγορίας, την Δόξα Ρετζικίου στο πλαίσιο της 12ης αγωνιστικής του 1ου ομίλου της Γ΄ Εθνικής.

Το παιχνίδι έγινε κάτω από δύσκολες καιρικές συνθήκες και μάλιστα ο διαιτητής αναγκάστηκε να το διακόψει λόγω ισχυρής βροχόπτωσης στο 46ο λεπτό και ενώ το σκορ ήταν ισόπαλο με 1-1.  Το δεύτερο ημίχρονο της συνάντησης θα οριστεί εκ νέου από την αρμόδια επιτροπή της ΕΠΟ.  Η ομάδα του Φ. Φιλίππου είχε ισοφαρίσει με γκολ-φάουλ της Διονυσάτου. Αξίζει να σημειώσουμε πως η Καβάλα ΄86 παρατάχθηκε με πολλές απουσίες, και μάλιστα πήραν το βάπτισμα τρία νέα κορίτσια εκ των οποίων τα δύο ήταν 12 ετών.

Οι υπεύθυνοι του τμήματος απένειμαν τα εύσημα στις νεαρές αθλήτριες για την πολύ μεγάλη τους προσπάθεια.

Read 1325 times Last modified on Monday, 15 April 2019 13:36