http Γ΄ Εθνική: «Χ» στον Ποτό, ήττες για Νέστο και Κεραυνό
Sunday, 16 February 2020 15:30

Γ΄ Εθνική: «Χ» στον Ποτό, ήττες για Νέστο και Κεραυνό

Η Δόξα Θεολόγου και ο Αετός Οφρυνίου μοιράστηκαν τους βαθμούς στο ντέρμπι της 20ης αγωνιστικής του 1ου ομίλου της Γ΄ Εθνικής με 1-1. Ο Νέστος ηττήθηκε στις Σέρρες από την Δόξα Κάτω Καμήλας με 1-0. Βαριά εντός έδρας ήττα για τον Κεραυνό Πέρνης με 1-5 από τον πρωτοπόρο Πανσερραϊκό ενώ είχε πάρει προβάδισμα στο σκορ. Αναλυτικά:

Μοιρασιά, με 1-1, για Δόξα Θεολόγου και Αετό Οφρυνίου στο τοπικό ντέρμπι στο γήπεδο του Ποτού. Στο 38ο λεπτό ο Νιζάμης άνοιξε το σκορ για την ομάδα της Θάσου, 1-0. Στο 72 ο Τσίλογλου ισοφάρισε σε 1-1 και αυτό έμελλε να είναι το τελικό σκορ.

Ο Νέστος δεν κατάφερε να πάρει το θετικό αποτέλεσμα στις Σέρρες στο παιχνίδι με την Δόξα Κάτω Καμήλας καθώς ηττήθηκε με 1-0. Το ματς ήταν μέτριο χωρίς πολλές καλές στιγμές και κρίθηκε με γκολ του Κεχαγιά από το 65ο λεπτό. Μένει στους -8 βαθμούς από τον πρωτοπόρο Πανσερραϊκό και δύσκολα θα τον προφτάσει…

Ο Κεραυνός Πέρνης προηγήθηκε στο ματς με τον πρωτοπόρο Πανσερραϊκό όμως στην επανάληψη και συγκεκριμένα στα τελευταία 15 λεπτά (!!!) δέχθηκε πέντε τέρματα για το βαρύ εις βάρος του 1-5. Στο 36 ο Μελισσόπουλος έκανε το 1-0. Στο 75 ο Παπαβασιλείου ισοφάρισε σε 1-1. Στο 81 και στο 87 ο Γκούρτσας σκόραρε δις, στο 83 και στο 90 πέτυχε δύο ακόμη τέρματα ο Κόντσι.