http Γ΄ Εθνική: Ημέρα Σάββατο το παιχνίδι της Δόξας Θεολόγου, ντέρμπι στη Χρυσούπολη
Thursday, 02 January 2020 19:04

Γ΄ Εθνική: Ημέρα Σάββατο το παιχνίδι της Δόξας Θεολόγου, ντέρμπι στη Χρυσούπολη

Written by 
Published in ΕΙΔΗΣΕΙΣ

Με δύο παιχνίδια ανοίγει η αυλαία της 14ης αγωνιστικής του 1ου ομίλου της Γ΄ Εθνικής το Σάββατο 4/1. Σε ένα εξ αυτών η Δόξα Θεολόγου έχει επικίνδυνη έξοδο στην Ξάνθη για την κόντρα με τον τοπικό Ορφέα Puma με διαιτητή τον Παναγιώτη Σταφυλά της ΕΠΣ Έβρου.

Την Κυριακή 5/1 (15:00) o Νέστος Χρυσούπολης υποδέχεται τον Πανδραμαϊκό με στόχο να ξεκινήσει με το δεξί στον 2ο γύρο της διοργάνωσης και διαιτητής ορίστηκε ο Γιώργος Τακίδης της ΕΠΣ Κιλκίς.

Εκτός έδρας μάχη για τον Αετό Οφρυνίου στην Αλεξανδρούπολη με αντίπαλο την Ένωση Άνθειας Αρίστεινου και το ματς θα διευθύνει ο Μιχάλης Ελευθεράκης της ΕΠΣ Ξάνθης.

Ο Κεραυνός Πέρνης θα παίξει στην έδρα του Άρη Αβάτου, στο  γήπεδο του ΑΟ Ξάνθης, και θα προσπαθήσει επίσης για ένα θετικό αποτέλεσμα. Διαιτητής θα είναι ο Αθανάσιος Λαπατάς της ΕΠΣ Θράκης).

Καβαλιώτες διαιτητές θα βρεθούν στο γήπεδο του Παραλιμνίου για το τοπικό ντέρμπι μεταξύ του τοπικού Απόλλωνα με την Δόξα Κάτω Καμήλας και πιο συγκεκριμένα είναι ο Ανάργυρος Κατσίνης, ο Ανδρέας Ζαχαρίας και ο Χαράλαμπος Πετσινάκης. Αναλυτικά, το πρόγραμμα και οι διαιτητές της 14ης αγωνιστικής του 1ου ομίλου της Γ΄ Εθνικής έχουν οριστεί ως εξής:

Σάββατο 4 Ιανουαρίου 2020 (15:00)

Πανσερραϊκός-Ηρακλής Ν. Ζυγού

Διαιτητές: Σιουμπάρας, Χασιώτης, Παστιάδης (ΕΠΣ Δράμας)

Παρατηρητής: Βλάχος (ΕΠΣ Μακεδονίας)

Ορφέας Puma Ξάνθης-Δόξα Θεολόγου

Διαιτητές: Σταφυλάς, Τερζόπουλος (ΕΠΣ Έβρου), Δημητριάδης (ΕΠΣ Θράκης)

Παρατηρητής:  Καζαντζίδης (ΕΠΣ Δράμας)

Κυριακή 5 Ιανουαρίου 2020 (15:00)

Απόλλων Παραλιμνίου-Δόξα Κάτω Καμήλας

Διαιτητές: Κατσίνης, Ζαχαρίας, Πετσινάκης (ΕΠΣ Καβάλας)

Παρατηρητής: Καμπούρης (ΕΠΣ Σερρών)

Νέστος-Πανδραμαϊκός

Διαιτητές: Τακίδης, Ζιγκερίδης, Χαραλαμπόπουλος (ΕΠΣ Κιλκίς)

Παρατηρητής: Εμπλιούκ (ΕΠΣ Ξάνθης)

Ένωση Άνθειας Αρίστεινου-Αετός Οφρυνίου

Διαιτητές: Ελευθεράκης, Σαββόγλου, Σπάρταλης (ΕΠΣ Ξάνθης)

Παρατηρητής:  Γαβριηλίδης (ΕΠΣ Θράκης)

Άρης Αβάτου-Κεραυνός Πέρνης

Διαιτητές: Λαπατάς, Δανδανίδης, Γαρδικιώτης (ΕΠΣ Θράκης)

Παρατηρητής:  Στρατούδης (ΕΠΣ Έβρου)

 

Read 590 times Last modified on Thursday, 02 January 2020 19:09

Articles by Author

« October 2020 »
Mon Tue Wed Thu Fri Sat Sun
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  
eXTReMe Tracker