http ΚΥΠΕΛΛΟ ΕΠΣΚ (1ος όμιλος): Στα πέναλτι πέρασε και ο Ποσειδώνας
Sunday, 10 November 2019 17:02

ΚΥΠΕΛΛΟ ΕΠΣΚ (1ος όμιλος): Στα πέναλτι πέρασε και ο Ποσειδώνας

Published in ΕΙΔΗΣΕΙΣ

Ο Ποσειδών Καβάλας πήρε το 2ο εισιτήριο για τον τελικό του Κυπέλλου του 1ου ομίλου της Β΄ κατηγορίας μετά την διαδικασία των πέναλτι στην Καλλιράχη στον ημιτελικό με τον τοπικό Κεραυνό. Στον τελικό, που θα οριστεί από την ΕΠΣ Καβάλας, θα αναμετρηθεί με τον Ηρακλή Καβάλας.

Το ημίχρονο έληξε ισόπαλο με 1-1 και το 90λεπτο ισόπαλο με 2-2. Πιο συγκεκριμένα, στο 10ο λεπτό μετά από βολέ του  Τερλελέ και κακή εκτίμηση αμυντικού της Καλλιράχης στην κεφαλιά του έγινε το 0-1. Στο 15 ο Σινάνι, μετά από λάθος εκτίμηση τερματοφύλακα, ισοφάρισε σε 1-1. Στο 85 ο Γραμματικόπουλος με σουτ στο δεξί γάμα της εστίας έκανε το 1-2. Στο 88 ο Σινάνι με απευθείας εκτέλεση κόρνερ έφερε το ματς στα ίσα.

Στην παράταση το σκορ δεν άλλαξε και στα πέναλτι οι δύο ομάδες εκτέλεσαν από επτά συνολικά για να κερδίσει ο Ποσειδών με 4-5 (οι γηπεδούχοι έχασαν τρία, οι φιλοξενούμενοι δύο).