http ΕΠΣ ΚΑΒΑΛΑΣ: Αμφίρροπα ματς στην 3η αγωνιστική
Friday, 20 September 2019 14:01

ΕΠΣ ΚΑΒΑΛΑΣ: Αμφίρροπα ματς στην 3η αγωνιστική

Written by 
Published in ΕΙΔΗΣΕΙΣ

Με την 3η αγωνιστική συνεχίζονται,  το Σαββατοκύριακο 21-22/9,  τα πρωταθλήματα της ΕΠΣ Καβάλας.

Για την Α΄ κατηγορία, ο Ορφέας έχει την πρώτη του έξοδο με δύσκολο ματς στην Κεραμωτή. Η ΑΕΚ, που επίσης μετρά δύο νίκες στην διοργάνωση, παίζει στο Χρυσοχώρι, και το Ορφάνι παίζει με τον Φρίξο Πλατανοτόπου.  Ο Βρασίδας παίζει με την Δόξα Αμυγδαλεώνα και αμφότεροι αναζητούν βαθμούς. Ο νεοφώτιστος Αστέρας Φωλιάς παίζει με τον Ατρόμητο Χαλκερού, ο Βύρωνας υποδέχεται τον Άρη Πηγών σε ένα αμφίρροπο ματς και η Αναγέννηση Λιμεναρίων παίζει στο «σπίτι» της με το Ναζιανζό.

Για τον 1ο όμιλο της Β΄ κατηγορίας, ο Θεαγένης έχει ντέρμπι στο νησί με αντίπαλο τον Κεραυνό Καλλιράχης, ο Άρης Πρίνου παίζει με την Καβάλα 2004, ο Άγιος Λουκάς με τον Ποντιακό, ο Ηρακλής Καβάλας έχει ντέρμπι με τον Άρη Ζυγού, ο Ποσειδών παίζει στο Χαλκερό με τον Μακεδονικό Αγιάσματος.

Για τον 2ο όμιλο της Β΄ κατηγορίας, ο Κεραυνός Ελευθερών έχει έξοδο στην Θάσο, με αντίπαλο την Παναγία, ο ΑΣ Παγγαίο παίζει στα Αμισιανά με τον τοπικό Μακεδονικό, το Βυζάντιο παίζει στο Κοκκινόχωμα με τον ΑΟ Ποταμιάς, η Ασπίδα Πολυστύλου έχει γειτονικό ντέρμπι με τον ΜΑ Φιλίππων, ο ΑΟ Κάρυανης παίζει με αντίπαλο τον ΠΑΟΚ Αγίου Ανδρέα. Η ΑΕ Πιερέων 2004 και η Ακαδημία Ελπίδες αναμετρώνται στο Μελισσοκομείο και αμφότεροι αναζητούν τους πρώτους τους βαθμούς.

Άνευ αγώνα νίκη για την Θράκη Γραβούνα, ρεπό έχει η Ένωση Παγγαιϊκού Δρυάδας.

 

Το πρόγραμμα

Σάββατο 21 Σεπτεμβρίου 2019

17:00 ΟΡΦΑΝΙΟΥ          Μ.Α. ΟΡΦΑΝΙΟΥ- ΦΡΙΞΟΣ ΠΛΑΤΑΝΟΤΟΠΟΥ

17:00 ΝΕΑΣ ΠΕΡΑΜΟΥ ΒΡΑΣΙΔΑΣ Ν. ΠΕΡΑΜΟΥ- ΔΟΞΑ ΑΜΥΓΔΑΛΕΩΝΑ

17:00 ΒΕΡΟΥΛΕΙΟ        ΒΥΡΩΝΑΣ ΚΑΒΑΛΑΣ- ΑΡΗΣ ΠΗΓΩΝ

17:00 ΚΕΡΑΜΩΤΗΣ      Π.Ο. ΚΕΡΑΜΩΤΗΣ -ΟΡΦΕΑΣ ΕΛΕΥΘΕΡΟΥΠΟΛΗΣ

17:00 ΧΡΥΣΟΧΩΡΙΟΥ   ΑΠΟΛΛΩΝ ΧΡΥΣΟΧΩΡΙΟΥ- Α.Ε.Κ. ΚΑΒΑΛΑΣ

17:00 ΠΑΝΑΓΙΑΣ          ΑΙΑΣ ΠΑΝΑΓΙΑΣ -ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΕΛΕΥΘΕΡΩΝ

17:00 ΛΙΜΕΝΑ                  ΘΕΑΓΕΝΗΣ- ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΚΑΛΛΙΡΑΧΗΣ

17:00 ΜΕΛΙΣΣΟΚΟΜΕΙΟΥ Α.Ε. ΠΙΕΡΕΩΝ 2004 -ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΕΛΠΙΔΕΣ

17:00 ΚΡΗΝΙΔΩΝ             ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΚΡΗΝΙΔΩΝ-ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΑΚΡΟΒΟΥΝΟΥ

Κυριακή 22 Σεπτεμβρίου 2019

11:00 ΧΑΛΚΕΡΟΥ        ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΚΑΒΑΛΑΣ- ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ ΑΓΙΑΣΜΑΤΟΣ

11:30 ΠΡΙΝΟΥ             ΑΡΗΣ ΠΡΙΝΟΥ -ΚΑΒΑΛΑ 2004

17:00 ΚΑΡΥΑΝΗΣ       Α.Ο. ΚΑΡΥΑΝΗΣ -ΠΑΟΚ ΑΓ. ΑΝΔΡΕΑ

17:00 ΑΜΙΣΙΑΝΩΝ   ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ ΑΜΙΣΙΑΝΩΝ- Α.Σ. ΠΑΓΓΑΙΟ

17:00 ΚΩΤΣΑΛΟΥ      ΑΓΙΟΣ ΛΟΥΚΑΣ- ΠΟΝΤΙΑΚΟΣ ΠΟΝΤΟΛΙΒΑΔΟΥ

17:00 ΦΩΛΙΑΣ            ΑΣΤΕΡΑΣ ΦΩΛΙΑΣ -ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΧΑΛΚΕΡΟΥ

17:00 ΛΙΜΕΝΑΡΙΩΝ    ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΛΙΜΕΝΑΡΙΩΝ- ΝΑΖΙΑΝΖΟΣ Ν. ΚΑΡΒΑΛΗΣ

17:00 ΚΟΚΚΙΝΟΧΩΜΑΤΟΣ  ΒΥΖΑΝΤΙΟ - Α.Ο. ΠΟΤΑΜΙΑΣ

17:00 ΠΟΛΥΣΤΥΛΟΥ       ΑΣΠΙΔΑ ΠΟΛΥΣΤΥΛΟΥ- Μ.Α. ΦΙΛΙΠΠΩΝ

17:00 ΒΕΡΟΥΛΕΙΟ        ΗΡΑΚΛΗΣ ΚΑΒΑΛΑΣ- ΑΡΗΣ ΖΥΓΟΥ

17:00 ΛΕΚΑΝΗΣ           ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΛΕΚΑΝΗΣ -ΠΑΟΚ ΚΑΒΑΛΑΣ

Read 687 times Last modified on Friday, 20 September 2019 14:04

Articles by Author

« October 2019 »
Mon Tue Wed Thu Fri Sat Sun
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31      
eXTReMe Tracker