http ΚΥΠΕΛΛΟ ΕΠΣΚ: Στα ημιτελικά Αετός και Βρασίδας
Wednesday, 06 February 2019 14:43

ΚΥΠΕΛΛΟ ΕΠΣΚ: Στα ημιτελικά Αετός και Βρασίδας

Ο Αετός και ο Βρασίδας «σφράγισαν» άλλα δύο εισιτήρια για τα ημιτελικά του  Κυπέλλου ΕΠΣ Καβάλας μετά τις νίκες επί του Κεραυνού Πέρνης και του ΑΟ Κάριανης αντίστοιχα.

Αναβλήθηκε, λόγω απαγορευτικού και ακαταλληλότητας γηπέδου, το παιχνίδι Αναγέννηση Λιμεναρίων-Ορφέας Ελευθερούπολης και θα πραγματοποιηθεί  την επόμενη Τετάρτη 13/2 (14:30). Ήδη ένα εισιτήριο έχει… καπαρώσει ο Βύρωνας Καβάλας. Αναλυτικά:

Αετός-Κεραυνός Πέρνης: 3-1

O Αετός προκρίθηκε με 3-1 επί του Κεραυνού Πέρνης σε ένα ματς βγαλμένο από την Γ΄Εθνική, με αρκετές αλλαγές στις συνθέσεις αφού κυριαρχεί η μάχη του πρωταθλήματος. Το ημίχρονο στο γήπεδο του Οφρυνίου έληξε με 3-0 με χατ τρικ του νεοαποκτηθέντα Νίκου Γεράκη. Στην επανάληψη ο Χαλπέτης μείωσε στο τελικό 3-1.

Βρασίδας Ν. Περάμου-ΑΟ Κάριανης: 5-1

Ο Βρασίδας ήταν το φαβορί για την πρόκριση και την κατέκτησε με 5-1 επί του ΑΟ Κάριανης, που πάλεψε για ένα ημίχρονο. Στο 2ο μόλις λεπτό ο Τσότρας έκανε το 1-0 όμως ο Καστανίδης απάντησε στο 3΄.10΄΄ για το 1-1. Στο 13 ο Περκουλίδης έδωσε εκ νέου προβάδισμα στον Βρασίδα και στο 44 ο Τσέχου έγραψε το 3-1. Στο 65 ο Προβατίδης ανέβασε τον δείκτη στο 4-1 και ο Τσότρας με απευθείας εκτέλεση κόρνερ διαμόρφωσε το τελικό 5-1. Από τους κορυφαίους των φιλοξενούμενων ήταν ο Ευδόκης στο διάστημα που αγωνίστηκε.