http Γ΄ Εθνική: Πάει … τρένο ο Νέστος , ήττες για τους άλλους τρεις
Sunday, 03 February 2019 15:59

Γ΄ Εθνική: Πάει … τρένο ο Νέστος , ήττες για τους άλλους τρεις

Ο Νέστος συνέχισε, όπως αναμενόταν άλλωστε, με νίκη στην17η αγωνιστική του 1ου ομίλου της Γ΄ Εθνικής με αντίπαλο την Ασπίδα Ξάνθης με σκορ 4-0. Στο 1ο μόλις λεπτό ο Μπέλιτς έκανε το 1-0 και στο 5 ο Ορφανίδης έκανε το 2-0 και μπήκαν οι βάσεις για τη νίκη. Στο 43 ο Ν. Μελισσόπουλος σκόραρε για το 3-0 και στο 90 Λ. Παπαδόπουλος διαμόρφωσε το τελικό 4-0.

Την ίδια ώρα, ο ΑΟΚ υπέστη οδυνηρή ήττα με 1-0 στις Σέρρες από τον Πανσερραϊκό και έμεινε στους -4β. από τον πρωτοπόρο Νέστο. Το γκολ που έκρινε την αναμέτρηση πέτυχε στο 87ο λεπτό ο Παπαβασιλείου μετά από φάση διαρκείας.

Ο Αετός έχασε στο γήπεδο του Παραλιμνίου, με 2-1, από τον τοπικό Απόλλωνα. Στο 25ο λεπτό ο Ντιαλό έκανε το 1-0 και στο 85 ο Ζυγκερίδης σκόραρε για το 2-0. Στο 89 ο Μουδούρογλου μείωσε στο τελικό 2-1.

Ο Κεραυνός Πέρνης δεν τα κατάφερε στην Ξάνθη καθώς έχασε με 2-0 από τον Άρη Αβάτου, με έντονες διαμαρτυρίες πάντως για τη διαιτησία του Χορόζογλου. Στο 32ο λεπτό ο Μίλερ με εύστοχο πέναλτι (σε μια φάση με διαμαρτυρίες καθώς υποστηρίζουν ότι ο Δόντσιος γλίστρισε) έκανε το 1-0 και αυτό ήταν το σκορ ημιχρόνου. Στο 46 ο Σαρηγιαννίδης διαμόρφωσε το τελικό 2-0. Η ομάδα της Πέρνης τελείωσε το ματς με 10 παίκτες λόγω αποβολής, με 2η κίτρινη κάρτα, του Λάσπατζη.