http ΕΠΣΚ: Εκτός έδρας μάχες για τους τέσσερις πρωτοπόρους
Friday, 18 January 2019 16:00

ΕΠΣΚ: Εκτός έδρας μάχες για τους τέσσερις πρωτοπόρους

Written by 
Published in ΕΙΔΗΣΕΙΣ

Αγώνες σε όλα τα μέτωπα στα  γήπεδα της ΕΠΣ Καβάλας, το Σαββατοκύριακο 19-20 Ιανουαρίου 2019, καθώς διεξάγεται η 14η αγωνιστική της Α΄ κατηγορίας και η 13η αγωνιστική στους τρεις ομίλους της Β΄ κατηγορίας.

Στα αξιοσημείωτα του διημέρου είναι το γεγονός ότι όλοι οι πρωτοπόροι έχουν εκτός έδρας παιχνίδια. Ο Βύρωνας θα βρεθεί την Κυριακή 20/1 στο γήπεδο του Λιμένα για το ματς με τον Θεαγένη, η Κεραμωτή έχει το γειτονικό ντέρμπι στο Χρυσοχώρι με αντίπαλο τον τοπικό Απόλλωνα, ο Μακεδονικός Αμισιανών θα βρεθεί στο γήπεδο του Ζυγού για το ματς με τον τοπικό Άρη και ο ΜΑ Ορφανίου θα ταξιδέψει στο Παλαιοχώρι για το παιχνίδι με την Ένωση Παγγαιϊκού Δρυάδας.

Ο Κεραυνός Κρηνίδων λόγω τιμωρίας θα υποδεχθεί τον Φρίξο στο γήπεδο των Ελευθερών και θα κάνει ντεμπούτο στον πάγκο ο Θόδωρος Μαδέσης. Άνευ αγώνα νίκη για την Δόξα Θεολόγου που έχει να παίξει ένα περίπου μήνα!!!

Το πρόγραμμα

ΣΑΒΒΑΤΟ 19 ΙΑΝΟΥΑΡΙΟΥ 2019

ΓΕΡΟΝΤΑ             14:00     ΜΑΙΑΝΔΡΟΣ ΓΕΡΟΝΤΑ-ΑΙΑΣ ΠΑΝΑΓΙΑΣ

ΑΜΥΓΔΑΛΕΩΝΑ               15:00     Α.Ε.Κ. ΚΑΒΑΛΑΣ-ΒΡΑΣΙΔΑΣ Ν. ΠΕΡΑΜΟΥ

ΕΛΕΥΘΕΡΩΝ       15:00     ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΚΡΗΝΙΔΩΝ-ΦΡΙΞΟΣ ΠΛΑΤΑΝΟΤΟΠΟΥ

ΑΓΙΑΣΜΑΤΟΣ     15:00     ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ ΑΓΙΑΣΜΑΤΟΣ-ΜΥΡΜΙΔΟΝΕΣ ΚΑΒΑΛΑΣ

ΧΑΛΚΕΡΟΥ          15:00     ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΚΑΒΑΛΑΣ-ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΞΕΡΙΑ

ΧΡΥΣΟΧΩΡΙΟΥ   15:00     ΑΠΟΛΛΩΝ ΧΡΥΣΟΧΩΡΙΟΥ-Π.Ο. ΚΕΡΑΜΩΤΗΣ

Ν. ΚΑΡΒΑΛΗΣ    15:00     ΝΑΖΙΑΝΖΟΣ Ν. ΚΑΡΒΑΛΗΣ-ΟΡΦΕΑΣ ΕΛΕΥΘΕΡΟΥΠΟΛΗΣ

ΠΟΛΥΣΤΥΛΟΥ     15:00     ΑΣΠΙΣ ΠΟΛΥΣΤΥΛΟΥ-ΑΓΙΟΣ ΛΟΥΚΑΣ

ΑΚΡΟΒΟΥΝΙΟΥ  15:00     ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΑΚΡΟΒΟΥΝΙΟΥ-ΑΣ ΠΑΓΓΑΙΟ

ΦΩΛΙΑΣ               15:00     ΑΣΤΕΡΑΣ ΦΩΛΙΑΣ-ΒΥΖΑΝΤΙΟ ΚΟΚΚΙΝΟΧΩΜΑΤΟΣ

ΕΝΩΣΙΑΚΟ          15:15     ΕΛΠΙΔΕΣ ΚΑΒΑΛΑΣ-ΚΑΒΑΛΑ 2004

ΚΥΡΙΑΚΗ 20 ΙΑΝΟΥΑΡΙΟΥ 2019

ΠΟΤΑΜΙΑΣ         11:00     Α.Ο. ΠΟΤΑΜΙΑ-ΠΟΝΤΙΑΚΟΣ ΠΟΝΤΟΛΙΒΑΔΟΥ

ΠΟΤΟΥ                  12:00     ΦΑΡΟΣ ΜΑΡΙΩΝ-ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΛΕΚΑΝΗΣ

Ν. ΚΑΡΒΑΛΗΣ    14:00     ΗΡΑΚΛΗΣ ΚΑΒΑΛΑΣ-ΑΡΗΣ ΠΡΙΝΟΥ

ΦΙΛΙΠΠΩΝ          14:00     Μ.Α. ΦΙΛΙΠΠΩΝ-ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΛΙΜΕΝΑΡΙΩΝ

ΖΥΓΟΥ                    15:00     ΑΡΗΣ ΖΥΓΟΥ-ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ ΑΜΙΣΙΑΝΩΝ

ΚΑΛΛΙΡΑΧΗΣ     15:00     ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΚΑΛΛΙΡΑΧΗΣ-ΔΟΞΑ ΑΜΥΓΔΑΛΕΩΝΑ

ΜΕΛΙΣΣΟΚΟΜΕΙΟΥ 15:00 Α.Ε. ΠΙΕΡΕΩΝ 2004-Α.Ο. ΕΛΑΙΟΧΩΡΙΟΥ

ΚΑΡΥΑΝΗΣ          15:00     Α.Ο. ΚΑΡΥΑΝΗΣ-ΠΑΟΚ ΑΓ. ΑΝΔΡΕΑ

ΠΑΛΑΙΟΧΩΡΙΟΥ                15:00     ΕΝΩΣΗ ΠΑΓΓΑΙΪΚΟΥ ΔΡΥΑΔΑΣ-Μ.Α. ΟΡΦΑΝΙΟΥ

ΛΙΜΕΝΑ               15:00     ΘΕΑΓΕΝΗΣ -ΒΥΡΩΝΑΣ ΚΑΒΑΛΑΣ

ΠΗΓΩΝ                 15:00     ΑΡΗΣ ΠΗΓΩΝ-ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΧΑΛΚΕΡΟΥ

 

 

Read 832 times Last modified on Friday, 18 January 2019 16:05

Articles by Author

« January 2020 »
Mon Tue Wed Thu Fri Sat Sun
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    
eXTReMe Tracker