http ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ ΠΑΙΔΩΝ: Ο Προμηθέας λύγισε την αντίσταση του Αστέρα Καβάλας
Tuesday, 25 June 2019 15:34

ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ ΠΑΙΔΩΝ: Ο Προμηθέας λύγισε την αντίσταση του Αστέρα Καβάλας

Ο Αστέρας Καβάλας, που στα δύο προηγούμενα παιχνίδια ήταν ιδιαίτερα ανταγωνιστικός, δεν τα κατάφερε σήμερα κόντρα στον Προμηθέα στο ματς της 4ης αγωνιστικής του 46ου Πανελλήνιου Πρωταθλήματος παίδων που διεξάγεται στο Μέτσοβο. Η ομάδα της Πάτρας πήρε το ροζ φύλλο αγώνα με 68-42 και παραμένει αήττητη στην διοργάνωση.

Ο Προμηθέας έδειξε από την αρχή τις «διαθέσεις» του καθώς προηγήθηκε με 14-0. Ο Αστέρας πέτυχε το πρώτο του καλάθι έξι λεπτά μετά την έναρξη του αγώνα και το πρώτο δεκάλεπτο ολοκληρώθηκε με 7-25. Η δεύτερη περίοδος ήταν όλα τα λεφτά για τον Προμηθέα που με σερί 22-4 «καθάρισε» το παιχνίδι. Η επανάληψη ήταν διαδικαστικού χαρακτήρα με τις ομάδες να χρησιμοποιούν για αρκετή ώρα όλους τους παίκτες τους.

**Δεκάλεπτα: 7-25, 11-47, 25-63, 42-68

**Διαιτητές: Ταρενίδης Κ.-Λουλουδιάδης

Αστέρας Καβάλας (Καμαράκης): Αϊβαζίδης 2, Φασούλας 1, Βρεττός Β., Μακαρατζής 10(1), Παπαποστόλου 3(1), Κούντας 19(1), Τσάμης 1, Κατσίβελης 4, Βρεττός Ν., Νικολαϊδης, Βαρνάς, Ασβεστόπουλος 2.

Προμηθέας Πάτρας (Μελιγδής): Λιόλιος 8(2), Οικονομίδης 11(1), Μπαζινάς 4, Νεόφυτος 4, Χατζούλης 8(2), Μαντζούκας 4, Αγγελή, Μερμίγκης 10, Κολιός 11(1), Γοργότσης 2, Λάγιος, Πλώτας 6(2).