http A2 ΜΠΑΣΚΕΤ: Energean Kavala BC-Ερμής Αγιάς 85-92 (κ.α. 68-68)
Saturday, 16 March 2019 18:13

A2 ΜΠΑΣΚΕΤ: Energean Kavala BC-Ερμής Αγιάς 85-92 (κ.α. 68-68)

Η Energean Kavala BC δεν κατάφερε να πανηγυρίσει την πολυπόθητη νίκη στο παιχνίδι με τον Ερμή Αγιάς για την 22η αγωνιστική της Α2 Εθνικής.

Τον υποδέχθηκε στο «Αλεξάνδρα Δήμογλου»,  βρέθηκε να χάνει με 11 πόντους στο πρώτο δεκάλεπτο όμως επανήλθε και το 40λεπτο έληξε ισόπαλο με 68-68. Στην παράταση, το σκορ ήταν 17-24 υπέρ των φιλοξενούμενων και τελικό σκορ 85-92. Κορυφαίοι σκόρερ της αναμέτρησης ήταν ο Προδρόμου  (ΕΚ Καβάλας) και ο Τσιλούλης (Ερμής Αγιάς) που είχαν από 23π. Ντεμπούτο με την φανέλα της Ένωσης έκανε ο Λιθουανός Σίμας Μπουτερλεβίτσιους.

**Δεκάλεπτα: 7-18, 33-36, 51-55, 68-68κ.α., 85-92 παρ.

**Διαιτητές: Παφίλης-Τζιοπάνος Ν.-Σιμητόπουλος (Μπρίγκος)

ENERGEANKAVALABC(Καραπιπερίδης): Ερεβμπενάζιε 4, Χουχούμης 4, Καμάρας 7, Ναούμης 4, Προδρόμου 23, Κουμλέλης 4, Φλιάτης 3, Σκλήβας 9, Παπάς 20 (2), Σταματογιάννης 2, Μπουτερλεβίτσιους 5 (1).

Ερμής Αγιάς (Λίβανος): Τσιαμπαλής 17 (3), Μηλιώνης, Τσιλούλης 23 (4), Σπυρόπουλος 6, Τζόλος 3 (1), Κόμματος 8 (1), Νταλός, Τριανταφύλλου 17 (3), Λάππας 4, Βρέττας 2, Τσούμας, Λόλας 12.

ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ της ENERGEAN KAVALA BC

"ΤΙΠΟΤΑ ΔΕΝ ΤΕΛΕΙΩΣΕ Ο ΑΓΩΝΑΣ ΓΑ ΤΗΝ ΠΑΡΑΜΟΝΗ ΣΥΝΕΧΙΖΕΤΑI!

Ο Πρόεδρος και η Διοίκηση της ENERGEAN KAVALA BC συγχαίρουμε την ομάδα του Ερμή Αγιάς για την αγωνιστική τους παρουσία μέσα στο γήπεδο καθώς και για την εξαιρετική τους συμπεριφορά!
Ευχόμαστε στον Ερμή Αγιάς καλή συνέχεια και καλή επιτυχία στην επίτευξη του στόχου του! Επίσης αισθανόμαστε την υποχρέωση να ευχαριστήσουμε τους διαιτητές του αγώνα κ.Παφίλη, κ.Ν.Τζιοπάνο και κ.Σιμιτόπουλο για την εξαιρετική και άψογη διαιτησία τους.

Τέλος ευχαριστούμε τον κόσμο μας, που για μία ακόμη φορά στάθηκε δυναμικά δίπλα στην ομάδα και τον καλούμε στο επόμενο παιχνίδι με τον Κόροιβο Αμαλιάδας το ερχόμενο Σάββατο 23/3 στις 17.00 στο Αλεξάνδρα Δήμογλου!"

Αποτελέσματα-22η αγωνιστική

Ιπποκράτης Κω-Ευρώπη Πευκοχωρίου 72-68

Διαγόρας Δρυοπιδέων-Καστοριά       86-65

Αμύντας-Απόλλων Πάτρας        68-61 (κ.α. 56-56)

Ψυχικό-Καρδίτσα                 80-73

Καβάλα-Ερμής Αγιάς             85-92 (κ.α. 68-68)

Ηρακλής-Χαρίλαος Τρικούπης 77-62

Κόροιβος-Ιωνικός Νίκαιας      66-102

Εθνικός-Μαρούσι            (19/3, 18.00)

16. Εθνικός 22 (1-20)

**Εθνικός, Μαρούσι, Απόλλων Πάτρας και Διαγόρας Δρυοπιδέων έχουν ένα ματς λιγότερο.