http ΜΙΚΤΕΣ ΕΠΣΚ: Νέα νίκη για την ομάδα Κ12, ήττα για την ομάδα Κ14
Wednesday, 22 January 2020 15:18

ΜΙΚΤΕΣ ΕΠΣΚ: Νέα νίκη για την ομάδα Κ12, ήττα για την ομάδα Κ14

Οι μικτές ομάδες της ΕΠΣ Καβάλας, κατηγορίες Κ12 και Κ14, βρέθηκαν σήμερα 22/1 στις Σέρρες για τα παιχνίδια της 4ης αγωνιστικής του 1ου ομίλου του Πανελλήνιου Πρωταθλήματος Προεπιλογής της ΕΠΟ με τις αντίστοιχες ομάδες της τοπικής Ένωσης και έβαλαν στις αποσκευές τους μια νίκη και μια ήττα.

Η ομάδα Κ12 της ΕΠΣ Καβάλας έκανε το 4Χ3 στην διοργάνωση κερδίζοντας την ΕΠΣ Σερρών με 0-1. Το γκολ που έκρινε το νικητή πέτυχε ο Ανανιάδης από το πρώτο ημίχρονο της συνάντησης.

Η ομάδα Κ14 της Ένωσης μας λύγισε στα τελευταία λεπτά της αναμέτρησης με την ΕΠΣ Σερρών, με 1-0. Αυτή ήταν η πρώτη ήττα της στο Πρωτάθλημα ωστόσο παραμένει σε θέση πρωταγωνιστή στον 1ο όμιλο.

Στην 5η αγωνιστική, οι μικτές ομάδες της ΕΠΣ Καβάλας δίνουν τα τελευταία εντός έδρας παιχνίδια τους στην 1η φάση του Πανελλήνιου Πρωταθλήματος με αντίπαλο τις αντίστοιχες της ΕΠΣ Δράμας στο Ενωσιακό γήπεδο. Τα παιχνίδια ορίστηκαν για τις 5/2.

Read 979 times Last modified on Wednesday, 22 January 2020 15:22