http ΜΙΚΤΕΣ ΕΠΣΚ: Νίκη για τους νέους, ήττα για τους παίδες στην Αλεξανδρούπολη
Wednesday, 12 December 2018 16:34

ΜΙΚΤΕΣ ΕΠΣΚ: Νίκη για τους νέους, ήττα για τους παίδες στην Αλεξανδρούπολη

Μια νίκη και μια ήττα για τις μικτές ομάδες της ΕΠΣ Καβάλας στην Αλεξανδρούπολη στις αναμετρήσεις με τους επίλεκτους της ΕΠΣ Έβρου για την 3η αγωνιστική του 1ου ομίλου του Πανελλήνιου Πρωταθλήματος Προεπιλογής Εθνικών ομάδων της ΕΠΟ.

Πιο συγκεκριμένα, οι επίλεκτοι νέοι της Ένωσης μας πήραν το «διπλό» με 1-2 και ανέβηκαν στην 2η θέση της κατάταξης. Τα γκολ για την ομάδα της ΕΠΣ πέτυχαν οι Καλαϊτζής και Μπίλιας ενώ οι γηπεδούχοι σκόραραν με τον Μ. Μαυροκέφαλο. Η μικτή ΕΠΣ Καβάλας έμεινε με παίκτη λιγότερο λόγω αποβολής του Μαρκάκη στο 65ο λεπτό και ενώ το σκορ ήταν στο 1-2.

Οι παίδες προσπάθησαν, ενώ έχαναν με 2-0 στο ημίχρονο έκαναν μερική ανατροπή για το 2-2 με δύο τέρματα του Δεληγιαννίδη όμως στο φινάλε, στο 70ο λεπτό, διαμορφώθηκε το τελικό 3-2. Τα γκολ για την ομάδα του Έβρου πέτυχαν οι Γκουτζιμίσης, Τσελεμπάκης και Καλαμάρας.