http ΚΥΠΕΛΛΟ ΕΛΛΑΔΑΣ: Καταιγιστικός ο Αετός Οφρυνίου….
Sunday, 25 August 2019 17:23

ΚΥΠΕΛΛΟ ΕΛΛΑΔΑΣ: Καταιγιστικός ο Αετός Οφρυνίου….

Ο Αετός Οφρυνίου ήταν καταιγιστικός στο γήπεδο Καππαδοκίας στην πρεμιέρα του Κυπέλλου Ελλάδας και πήρε την πρόκριση για την 2η φάση της  διοργάνωσης με 0-7.

Το ημίχρονο έληξε με 0-4 και στην επανάληψη τα πράγματα ήταν εύκολα για την ομάδα του Π. Προβατίδη. Στο 13ο λεπτό ο Φουστέρης με κεφαλιά έκανε το 0-1. Στο 18 ο Καραγιαννίδης έκανε το 0-2. Στο 23 μετά από μπαλιά τρύπα ο Τσίλογλου σκόραρε για το 0-3. Στο 28 προσπάθεια του Ελέζη τράνταξε το δοκάρι του Εθνικού. Στο 44 μπαλιά του Δουμάνη μετά από ωραία προσωπική ενέργεια, σουτ του Φουστέρη για το 0-4 που ήταν και το σκορ  ημιχρόνου. Στα μέσα της επανάληψης, ο Τσίλογλου με πλασέ ανέβασε τον δείκτη στο 0-5. Λίγο μετά ο Κάμπατζης έκανε το 0-6. Ο Σαββατιανός, λίγο πριν την λήξη του αγώνα, με ατομική προσπάθεια διαμόρφωσε το τελικό 0-7.

Η κλήρωσης της 2ης φάσης του Κυπέλλου Ελλάδας θα πραγματοποιηθεί την Τρίτη 27 Αυγούστου 2019, στις 11 το πρωί στα  γραφεία της ΕΠΟ, στο Πάρκο Γουδή. Σύμφωνα με την προκήρυξη, στην 2η φάση συμμετέχουν 24 ομάδες που προκριθήκαν από την 1ης Φάση και δημιουργούνται 4 γεωγραφικές ζώνες αποτελούμενες από 6 ομάδες. Μετά από κλήρωση συγκροτούνται 12 ζευγάρια από τα οποία θα προκύψουν 12 νικήτριες ομάδες.

Read 1645 times Last modified on Sunday, 25 August 2019 17:25