http Β΄ ΕΠΣΚ: Πανηγύρια για Χρυσοχώρι και Φωλιά, υποβιβάστηκε η Παναγία
Saturday, 11 May 2019 16:36

Β΄ ΕΠΣΚ: Πανηγύρια για Χρυσοχώρι και Φωλιά, υποβιβάστηκε η Παναγία

Ο Απόλλων Χρυσοχωρίου και ο Αστέρας Φωλιάς πανηγυρίζουν για την επιστροφή τους στην Α΄ κατηγορία ΕΠΣ Καβάλας. Στην Β΄ κατηγορία θα αγωνιστεί τη νέα χρονιά ο Μακεδονικός Αμισιανών (που ήταν 3ος στα μπαράζ ανόδου), ο Ατρόμητος Ακροβουνίου και ο Άρης Ζυγού (από τα μπαράζ υποβιβασμού). Στην Γ΄ κατηγορία υποβιβάστηκε ο Αίας Παναγίας. Αναλυτικά:

ΑΠΟΛΛΩΝ ΧΡΥΣΟΧΩΡΙΟΥ-ΑΣΤΕΡΑΣ ΦΩΛΙΑΣ: 1-1

Ισόπαλο με 1-1 έληξε το παιχνίδι στη Νέα Καρβάλη μεταξύ του Απόλλωνα Χρυσοχωρίου και του Αστέρα Φωλιάς, οι δύο ομάδες πανηγύρισαν την άνοδο στην Α΄ κατηγορία και έφαγαν όλοι παρέα σουβλάκια!!! Το ημίχρονο έληξε ισόπαλο χωρίς τέρματα. Στο 80 ο Βούλγαρης έκανε το 0-1 για τον Αστέρα και στο 89 ο Καρύδης ισοφάρισε στο πολύτιμο και τελικό 1-1.

ΑΙΑΣ ΠΑΝΑΓΙΑΣ-ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΑΚΡΟΒΟΥΝΙΟΥ: 0-0

Ο Αίας Παναγίας και ο Ατρόμητος Ακροβουνίου συναντήθηκαν στο γήπεδο του Χρυσοχωρίου για την 3η αγωνιστική των μπαράζ παραμονής και μοιράστηκαν τους βαθμούς, χωρίς τέρματα. Οι τυπικά φιλοξενούμενοι είχαν την πρωτοβουλία των κινήσεων, ήταν πιο απειλητικοί αλλά δεν κατάφεραν να σκοράρουν. Ο Αίας προσπάθησε να πιέσει με αντεπιθέσεις, δεν κατάφερε να πάρει κάποιο το αποτέλεσμα που χρειαζόταν και μοιραία τη νέα χρονιά θα αγωνιστεί στη Γ΄ κατηγορία ΕΠΣ Καβάλας. Οι τυπικά γηπεδούχοι έμειναν με παίκτη λιγότερο από το 85ο λεπτό.