http ΜΠΑΡΑΖ ΑΝΟΔΟΥ ΕΠΟ: Μεγάλο «διπλό» για τον Βύρωνα Καβάλας
Wednesday, 25 May 2022 16:13

ΜΠΑΡΑΖ ΑΝΟΔΟΥ ΕΠΟ: Μεγάλο «διπλό» για τον Βύρωνα Καβάλας

Published in ΕΙΔΗΣΕΙΣ

Ένα ακόμη αποφασιστικό βήμα για την άνοδο στα σαλόνια της Γ΄ Εθνικής έκανε πριν από λίγο ο Βύρωνας Καβάλας.

Βρέθηκε στο «Φ. Κοσμάς» για το παιχνίδι με τον Ιπποκράτη Αλεξανδρούπολης στο πλαίσιο της 5ης αγωνιστικής του 1ου ομίλου των μπαράζ ανόδου της ΕΠΟ και πήρε μεγάλο «διπλό» με 0-2. Ανέβηκε στους 11 βαθμούς και απέχει 4 βαθμούς από τους κυνηγούς του (συνολικά 4!!!) ενώ έχει όμως μπροστά του μόλις ένα εκτός έδρας παιχνίδι.

Οι γηπεδούχοι ξεκίνησαν καλύτερα στο ματς και ήταν αυτοί που είχαν τις πρώτες καλές  στιγμές. Στο 24 σουτ του Ευθυμιάδη η μπάλα πέρασε ελάχιστα άουτ. Στο 33 σουτ του Μουρατίδη απέκρουσε ο Ευστρατίου. Στις καθυστερήσεις του ημιχρόνου, εκτέλεση φάουλ του Τρανόπουλου έπιασε ο πορτιέρο του Βύρωνα και έμεινε το 0-0.

Στο 50 ωραία μπαλιά του Καπνόπουλου για τον Δουμάνη που έκανε σουτ, ο τερματοφύλακας του Ιπποκράτη έχασε τη μπάλα από τα χέρια του για το 0-1. Στο 55 απευθείας εκτέλεση φάουλ του Δουμάνη μπλόκαρε ο τερματοφύλακας. Στο 70ο λεπτό ωραία προσπάθεια και πλασέ του Δουμάνη για το 0-2.  Στο 95 σουτ του Βαρσαμίδη απέκρουσε σε κόρνερ ο Ευστρατίου. Στα μέσα της επανάληψης αποβλήθηκε από τον πάγκο του Ιπποκράτη ο προπονητής του συλλόγου για διαμαρτυρία.