Tuesday, 17 May 2022 07:52

Οι παλαίμαχοι του Αετού Οφρυνίου υποδέχθηκαν αυτούς του Άρη

Published in ΕΙΔΗΣΕΙΣ

Η ομάδα παλαιμάχων του Αετού Οφρυνίου υποδέχθηκε το απόγευμα της Δευτέρας 16/5 την αντίστοιχη του Άρη Θεσσαλονίκης  σε φιλικό παιχνίδι που κέντρισε το ενδιαφέρον πολλών.

Μπορεί το αποτέλεσμα να ήταν 1-3 για τους βετεράνους του Άρη Θεσσαλονίκης ωστόσο η ουσία είναι αυτό που είπε ο αρχηγός των κιτρινόμαυρων, Γιάννης Βένος: «ΤΟ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ ΘΕΛΕΙ ΜΟΝΟ ΦΙΛΟΥΣ...»

Για την ιστορία, ο Τσέλιος έκανε το 0-1 όμως απάντησε ο Μυλωθρίδης για το 1-1 που ήταν και το σκορ ημιχρόνου. Στην επανάληψη με δύο πέναλτι του Σίτσα και του Γκουγκουλιά διαμορφώθηκε το τελικό 1-3.

Θα σημειώσουμε ότι οι γηπεδούχοι είχαν αναγκαστική αποχώρηση του στόπερ Παντελή Στυλιανού και αναγκαστική αλλαγή του πορτιέρο, Γιάννη Ζέρβα.

Ένα μεγάλο ευχαριστώ στους βετεράνους του Άρη για την αποδοχή της πρόσκλησης και την τιμή που έκαναν στο σύλλογο.  Ένα ευχαριστώ στον Γιώργο Φοιρό, τον Κώστα Δράμπη και στον Νίκο Πασσαλή που αν και λόγω καρτών (!!!) δεν αγωνίστηκαν ήταν παρόντες στο ματς. Μετά το παιχνίδι οι γηπεδούχοι παρέθεσαν δείπνο στα μέλη της αποστολής του Άρη.

Read 294 times Last modified on Tuesday, 17 May 2022 07:56