http ΠΑΕ ΑΟΚ: Όνειρο ήταν και πάει...
Sunday, 01 May 2022 13:37

ΠΑΕ ΑΟΚ: Όνειρο ήταν και πάει...

Published in ΕΙΔΗΣΕΙΣ

Ο ΑΟ Καβάλα προηγήθηκε στην Βέροια στο ματς της 34ης αγωνιστικής του Βορείου Ομίλου της SL2 όμως οι γηπεδούχοι έβγαλαν αντίδραση και έφτασαν στην ολική ανατροπή για το τελικό υπέρ τους 3-1.

Τί σημαίνει αυτό; Ότι η ομάδα της Καβάλας επιστρέφει στο πρωτάθλημα της Γ' Εθνικής για τη νέα σεζόν 2022-2023.. Η προσπάθεια έγινε αλλά δεν ήταν -δυστυχώς-αρκετή. Στο 7ο λεπτό ο Στίκας εκμεταλλεύτηκε την κακή έξοδο του Παπαδόπουλου και με ωραίο σουτ έκανε το 0-1.Στο 29 με εκτέλεση φάουλ του Κάτσε έγινε το 1-1που ήταν και το σκορ ημιχρόνου. Στο 70 ο Μαραγκός με σουτ έκανε την ανατροπή για το 2-1. Στο 90+1′ σουτ του Καζαντζίδη λίγο έξω από την περιοχή, η μπάλα τράνταξε  το δεξί δοκάρι του Παπαδόπουλου!

Βέροια (Δερμιτζάκης): Παπαδόπουλος, Πεταυράκης, Παπαχρήστος, Σκόνδρας, Μαραγκός, Ορφανίδης, Κάτσε (46′ Οικονόμου), Γαβριηλίδης, Γιακουμάκης, Κούατενγκ (35′ λ.τ Πόζογλου), Πασάς (79′ Καπνίδης).

ΑΟ Καβάλα (Διλμπέρης): Κυρίτσης, Καζαντζίδης, Αρμάλας, Στίκας, Θωμαΐδης, Μπελεβώνης (71′ Γροσδάνης), Πανουργιάς (60′ Καραγιάννης), Έμπερτ, Σαμπανίδης (79′ Αλίμι), Σταμένκοβιτς, Αμούρ.