http ΠΑΕ ΑΟΚ: Σπουδαία νίκη, με 3-1, επί της Αναγέννησης Καρδίτσας
Wednesday, 20 April 2022 14:21

ΠΑΕ ΑΟΚ: Σπουδαία νίκη, με 3-1, επί της Αναγέννησης Καρδίτσας

Written by 
Published in ΕΙΔΗΣΕΙΣ

Ο ΑΟ Καβάλα υποδέχθηκε στο «Ανθή Καραγιάννη» την Αναγέννηση Καρδίτσας στο εξ αναβολής παιχνίδι της 2ης αγωνιστικής του Βορείου Ομίλου της SL2 και κατέκτησε σπουδαία νίκη με 3-1.

Ήταν μια από τις καλύτερες εμφανίσεις της σεζόν και η νίκη ήρθε δίκαια. Μετά τη νίκη αυτή ανανεώθηκαν οι ελπίδες για παραμονή στην κατηγορία.

Στο 6ο λεπτό της αναμέτρησης με κεφαλιά ο Σαμπανίδης έκανε το 1-0. Στο 21 ο Μάνιος με σουτ ισοφάρισε σε 1-1. Στο 31 ο Σταμένκοβιτς έκανε το 2-1. Στο 44 ο Έμπερτ έκανε σουτ και έστειλε  τη μπάλα στο οριζόντιο δοκάρι του Γκέκα. Στο 64 ο Σταμένκοβιτς με σουτ διαμόρφωσε το τελικό 3-1.

ΣΥΝΘΕΣΕΙΣ

AOΚαβάλα (Διλμπέρης): Κυρίτσης, Καζαντζίδης, Αρμάλας, Στίκας, Καραγιάννης (46′ Μαρινάκης), Θωμαΐδης, Αμούρ, Έμπερτ, Σαμπανίδης (75′ Ρέτσος), Καϊούμπι, Σταμένκοβιτς (65′ Μπελεβώνης).

Αναγέννηση Καρδίτσας (Αμανατίδης): Γκέκας, Καρρίκι, Κοτσώνης, Γκίνη, Δημούτσος (67 Πολίτης), Μπάλλας, Οικονόμου, Αθανασιάδης (67 Μπιανκόνι), Μάνιος (79 Πλέγας), Μπαντινγκά (90 Ζάγγος), Μπενγκόα (90 Θεολόγης).

Τα αποτελέσματα

Βόρειος όμιλος-Εξ αναβολής

2η αγωνιστική

ΑΟ Καβάλα-Αναγέννηση Καρδίτσας  3-1

26η αγωνιστική

Ολυμπιακός ΣΦΠ Β΄ – Απόλλων Πόντου 2-0

Βόρειος Όμιλος-32η αγωνιστική

Βαθμολογία Α' Ομίλου

1. ΒΕΡΟΙΑ Ν.Π.Σ (30)  69

2. ΑΕ ΛΑΡΙΣΑΣ (30)  64     

3. ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ (30) 51

4. Α.Ο. ΞΑΝΘΗ (30)  50

5. ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΚΑΡΔΙΤΣΑΣ (29)  47

6. Π.Ο.Τ. ΗΡΑΚΛΗΣ   (30)  44

7. ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ Σ.Φ.Π. Β΄ (29)  42

8. ΠΑΟΚ Β΄          (30)  41

9.  ΑΛΜΩΠΟΣ ΑΡΙΔΑΙΑΣ (30)  39

10. ΑΠΟΛΛΩΝ ΠΟΝΤΟΥ (30) 36

11. Α.Σ. ΘΕΣΠΡΩΤΟΣ (30)  33

12. ΑΠΟΛΛΩΝ ΛΑΡΙΣΑΣ (30)  32

13. Σ.Φ.Κ. ΠΙΕΡΙΚΟΣ (31)  31

14. Α.Ο. ΚΑΒΑΛΑ    (30)  30

15. ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ (30)  29

16. ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΒΟΛΟΥ (30) 26

17. Α.Ο. ΤΡΙΚΑΛΑ  (31)  21

ΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ

Εξ αναβολής -27η αγωνιστική (23.4.22 / 13:00)

--Καρδίτσας, Αναγέννηση Καρδίτσας – Ολυμπιακός ΣΦΠ Β΄

33η αγωνιστική (27.04.2022 / 15:00)

--Ηγουμενίτσας, Θεσπρωτός – ΝΠΣ Βέροια / ΕΡΤ3

--Μακεδονικού, ΠΑΟΚ Β – ΑΕΛ / ERTSPORTS

--Νεάπολης, Ολυμπιακός Βόλου – Απόλλων Λάρισας

--Πανθεσσαλικό, Νίκη Βόλου – Ολυμπιακός Σ.Φ.Π Β

--Αριδαίας, Αλμωπός Αριδαίας – Πανσερραϊκός

--Ανθή Καραγιάννη, Α.Ο. Καβάλα – ΠΟΤ Ηρακλής

--Ξάνθη Arena, Α.Ο. Ξάνθη – Απόλλων Πόντου

--Α ΔΑΚ Κατερίνης, Πιερικός – Αναγέννηση Καρδίτσας

**Ρεπό: Α.Ο. Τρίκαλα

 

Read 441 times Last modified on Thursday, 21 April 2022 13:12

Articles by Author

« March 2024 »
Mon Tue Wed Thu Fri Sat Sun
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
eXTReMe Tracker