http ΠΑΕ ΑΟΚ: Έχασε στις Σέρρες με 2-0, έχασε το τρένο;;
Sunday, 17 April 2022 14:16

ΠΑΕ ΑΟΚ: Έχασε στις Σέρρες με 2-0, έχασε το τρένο;;

Ο ΑΟΚ δεν κατάφερε να πάρει κάτι από το ντέρμπι-τελικό στις Σέρρες στο ματς με τον Πανσερραϊκό για την 32η αγωνιστική του Βορείου ομίλου της SL2 καθώς ηττήθηκε με 2-0.

Το ημίχρονο έληξε ισόπαλο χωρίς τέρματα. Στο 48 ο Κανίς με σουτ έκανε το 1-0 και στο 89 ο Ντίαζ με σουτ διαμόρφωσε το τελικό 2-0. Από τους κορυφαίους του αγώνα ήταν ο Κυρίτσης.

Η ομάδα της Καβάλας έχει την Μ. Τετάρτη έναν ακόμη τελικό, το εξ αναβολής παιχνίδι με την Καρδίτσα στο οποίο δεν συγχωρούνται απώλειες.

ΑΠΟΧΩΡΗΣΕ ΜΕ ΦΟΡΕΙΟ Ο ΣΠΑΣΙΤΣ

Ο ΑΟΚ στάθηκε άτυχος καθώς έχασε τον Σπάσιτς με σοβαρό τραυματισμό στο 40ο λεπτό της αναμέτρησης. Ο παίκτης των Αργοναυτών αποχώρησε με φορείο από τον αγωνιστικό χώρο και στη θέση του πέρασε ο Σταμένκοβιτς.

ΣΥΝΘΕΣΕΙΣ

Πανσερραϊκός (Γκιόκας): Κατσίκας, Ζέρης, Γιανναράκης, Δημητρίου (66′ Κεφαλάς), Βάντερσον, Μαρκιόνι (78′ Καραμπέρης), Κρητικός, Ανάκογλου (61′ Έππας), Κανίς (66′ Ντίαζ), Στίνα, Μέσσι (78′ Πίντο).

ΑΟ Καβάλα (Διλμπέρης): Κυρίτσης, Καζαντζίδης, Αρμάλας, Στίκας, Σπάσιτς (40′ λ.τ Σταμένκοβιτς), Θωμαΐδης, Πανουργιάς (54′ Αμούρ), Μαρινάκης, Σαμπανίδης (69′ Οκάν), Καϊούμπι, Έμπερτ.