http ΕΠΣΚ: Νέα γκέλα για τον Βύρωνα, στους -2β. ο Ορφέας, τίτλος για τον ΠΑΟΚ Αγίου Ανδρέα
Saturday, 09 April 2022 10:19

Ο Άρης Ζυγού υποχρέωσε τον Βύρωνα στην 2η σερί ήττα του!!!

Τον υποδέχθηκε για την 25η αγωνιστική της Α' κατηγορίας και πήρε το τρίποντο με 2-0. Ο Ελευθεριάδης έκανε το 1-0 στο πρώτο ημίχρονο. Ο Βλαχογιάννης πέτυχε ένα ακόμη γκολ στην επανάληψη, στο 90ο λεπτό, για το τελικό 2-0.

Ο Ορφέας πήρε τη νίκη επί του Άρη Πηγών με 1-0 (με γκολ του Μπαϊρακτάρη) και απέχει 2 βαθμούς από τον πρωτοπόρο.

Η Αναγέννηση Λιμεναρίων κατέκτησε το "διπλό", με 0-2, στο γειτονικό ντέρμπι με τον Άρη Πρίνου. Πολύ καλό το παιχνίδι στις Ελευθερές μεταξύ του Κεραυνού και του Αετού Οφρυνίου με τους φιλοξενούμενους να παίρνουν το "διπλό" με 2-3. Χατ τρικ για τους φιλοξενούμενους πέτυχε ο Μανώλης Τσίλογλου.

Η Δόξα Αμυγδαλεώνα υποδέχθηκε την Ένωση Παγγαιικού Δρυαδας στο ντέρμπι ουραγών και πέτυχε ευρεία νίκη με 5-2. Η Δόξα  Θεολόγου  είχε εντός έδρας μάχη με τον Βρασίδα και πήρε τη νίκη με 3-2

Ο ΠΑΟΚ Αγίου Ανδρέα επιβλήθηκε της Καβάλας 2004 με 0-5 στο παιχνίδι της 21ης αγωνιστικής του Α' ομίλου της Β΄ κατηγορίας και πανηγυρίζει για την κατάκτηση του τίτλου και την επιστροφή στα σαλόνια της ΕΠΣ Καβάλας. Δυο τέρματα πέτυχε ο Βελία, άλλα δύο ο Χατζησάββας και ένα ο Σκαμνιώτης.

Η ΑΕΚ πέρασε, με 0-4,  από το Ενωσιακό και την κόντρα με τις Ελπίδες και πανηγύρισε την κατάκτηση της 2ης θέσης στην κατάταξη. Δύο τέρματα πέτυχε ο Νινίκας και άλλα δύο ο Κ. Άγγος.

Ο Κεραυνός Κρηνίδων υποδέχθηκε τον Άγιο Λουκά και πήρε το τρίποντο με 4-1. Το ημίχρονο έληξε με 4-0 και στο 65ο λεπτό οι φιλοξενούμενοι μείωσαν με εύστοχο πέναλτι στο τελικό 4-1. Δύο γκολ για τους νικητές  πέτυχε ο Τσακίρης και από ένα οι Πασχαλίδης και Ξηντάρας.

Ο Ηρακλής Καβάλας έπαιξε με τον Μακεδονικό Αμισιανών και πήρε το τρίποντο με 2-0, με δύο γκολ μετά το 60ο λεπτό. Ο Μ.Α. Φιλίππων πήρε τη νίκη, με 4-0, επί του Ατρόμητου Ακροβουνίου.

Η Ασπίδα Πολυστύλου υποδέχθηκε τον ΑΣ Παγγαίο και κατέκτησε το τρίποντο με 3-2.  Ο Ταξίδης έκανε το 1-0. Ο Θ. Καλπάκης ισοφάρισε σε 1-1 και ο Ι. Σαουλόδης έκανε την ανατροπή για το 1-2. Ο Ταξίδης με εύστοχο πέναλτι ισοφάρισε σε 2-2 που ήταν το σκορ ημιχρόνου. Ο Χρ. Πανταζίδης διαμόρφωσε το τελικό 3-2.