Sunday, 03 April 2022 13:43

ΠΑΕ ΑΟΚ: Πέρασε, με 2-0, από τα Τρίκαλα

Rating :
(0 votes)

Η Καβάλα κατέκτησε πολύτιμο "διπλό", με 0-2- στα Τρίκαλα στο παιχνίδι της 28ης αγωνιστικής του Βορείου Ομίλου της SL2 και μπορεί να ελπίζει για το μέλλον της στην κατηγορία.

Το ημίχρονο έληξε ισόπαλο χωρίς τέρματα. Στο 66 οι γηπεδούχοι είχαν δοκάρι σε εκτέλεση φάουλ  Ριζογιάννη. Ο Νιάρος πήρε το ριμπάουντ όμως έκανε το σουτ άουτ. Στο 78 ο Καϊούμπι με σουτ έκανε το 0-1. Στις καθυστερήσεις της αναμέτρησης, στο 94ο λεπτό ο ίδιος παίκτης με σουτ διαμόρφωσε το τελικό 0-2.

Ο ιδιοκτήτης της ΠΑΕ ΑΟ Καβάλας, Άλεξ Χαντιτάτζι, ανακοίνωσε μετά την λήξη του αγώνα πως θα μοιράσει πριμ στους παίκτες μετά την μεγάλη εντός έδρας νίκη τους.

ΣΥΝΘΕΣΕΙΣ

Τρίκαλα (Καλογιάννης-Ψιμουλάκης): Περλιέσι, Σανδραβέλης, Νιάρος, Ντιαλόσι (82′ Φουτσίνι), Γκοβίνας, Ριζογιάννης, Ιωαννίδης, Μυλόπουλος, Ελευθεριάδης (73′ Μανίσογλου), Χειρίτραντας, Ευθυμίου.

ΑΟ Καβάλα (Αγγελίδης): Σταθάκης, Καζαντζίδης, Πανουργιάς, Στίκας, Θωμαΐδης, Σπάσιτς (78′ Αμούρ), Μπελεβώνης (70′ Οκάν), Έμπερτ, Αλίμι (46′ Σαμπανίδης), Καϊούμπι, Σταμένκοβιτς (82′ Καραγιάννης).