http Δεν κατάφεραν να προκριθούν οι μικτές ομάδες της ΕΠΣ Καβάλας
Wednesday, 30 March 2022 14:25

Δεν κατάφεραν να προκριθούν οι μικτές ομάδες της ΕΠΣ Καβάλας

Δεν τα κατάφεραν τελικά οι μικτές ομάδες της ΕΠΣ Καβάλας στις Σέρρες στα παιχνίδια της 7ης αγωνιστικής του 1ου ομίλου του Πανελλήνιου Πρωταθλήματος της ΕΠΟ. Έχασαν και τους δύο αγώνες και αποκλείστηκαν από την συνέχεια της διοργάνωσης.

Για τους παίδες (Κ15) τα πράγματα ούτως ή αλλιώς ήταν δύσκολα καθώς εκτός από νίκη χρειαζόταν και ήττα της Ξάνθης. Οι επίλεκτοι της ΕΠΣ Σερρών κατάφεραν να πάρουν τους τρεις βαθμούς με 2-0 (τα γκολ από Καλαμπόκη και Μπλατσιώτη) αφήνοντας αυτούς της Καβάλας στην 3η θέση. Την πρόκριση πήραν η ΕΠΣ Μακεδονίας και η ΕΠΣ Ξάνθης.

Οι νέοι της ΕΠΣ Καβάλας, που ήταν αήττητοι μέχρι σήμερα, ηττήθηκαν με 4-1 από την ΕΠΣ Σερρών που με αυτή τη νίκη προκρίθηκε ως πρώτη της κατάταξης αφήνοντας 2η την ΕΠΣ Μακεδονίας. Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν με 1-0 στο ημίχρονο.  Στο ξεκίνημα της επανάληψης, ο Τσάμτσουκ ισοφάρισε σε 1-1 και οι νεαροί παίκτες της Καβάλας είχαν την ψυχολογία. Ένα λάθος στην άμυνα έφερε το 2-1 και στη συνέχεια οι επίλεκτοι της ΕΠΣ Σερρών κατάφεραν να φτάσουν στο τελικό 4-1.