http ΜΙΚΤΕΣ ΕΠΣΚ: Δύο πολύτιμες νίκες κόντρα στην ΕΠΣ Δράμας
Wednesday, 23 February 2022 15:12

ΜΙΚΤΕΣ ΕΠΣΚ: Δύο πολύτιμες νίκες κόντρα στην ΕΠΣ Δράμας

Δύο πολύτιμες νίκες κατέκτησαν οι μικτές ομάδες της ΕΠΣ ΚΑΒΑΛΑΣ στο γήπεδο του Οφρυνίου για την 4η αγωνιστική του Πανελλήνιου Πρωταθλήματος της ΕΠΟ, κόντρα σε αυτές της ΕΠΣ Δράμας.

Οι επίλεκτοι της κατηγορίας Κ-15 επέστρεψαν στα θετικά αποτελέσματα με 1-0. Το γκολ τρίποντο πέτυχε στο 75ο λεπτό ο Σιαματάς.

Η ομάδα Κ-17 πήρε το τρίποντο με 3-1 και παραμένει αήττητη στην προσπάθεια της. Προηγήθηκε με 3-0 και στο 88ο λεπτό η ΕΠΣ Δράμας μείωσε στο τελικό 3-1. Δύο γκολ πέτυχε ο Κοσμίδης και ένα ακόμη ο Παπαδόπουλος. Η ομάδα της Καβάλας είχε τρία (!!!) χαμένα πέναλτι στην αναμέτρηση, όλα απέκρουσε ο αντίπαλος τερματοφύλακας. Ο Παπαδόπουλος ανέλαβε την εκτέλεση του 2ου, απέκρουσε ο τερματοφύλακας και στην επαναφορά ο ίδιος παίκτης σκόραρε. Ο πορτιέρο της Δράμας αποβλήθηκε στην φάση του 3ου πέναλτι αλλά και ο αντικαταστάτης του έκανε απόκρουση!!

Read 344 times Last modified on Wednesday, 23 February 2022 15:46