http ΜΙΚΤΕΣ ΕΠΣΚ: Ισοπαλία για τους νέους, ήττα για τους παίδες
Thursday, 17 February 2022 14:49

ΜΙΚΤΕΣ ΕΠΣΚ: Ισοπαλία για τους νέους, ήττα για τους παίδες

Μια ισοπαλία και μία ήττα ήταν ο απολογισμός των μικτών ομάδων της ΕΠΣ Καβάλας στα παιχνίδια με την ΕΠΣ Μακεδονίας για την 3η αγωνιστική του 1ου ομίλου του Πανελλήνιου Πρωταθλήματος της ΕΠΟ.

Η ομάδα Κ-15 ηττήθηκε με 0-1 στο γήπεδο του Οφρυνίου. Το γκολ πέτυχε στο 46ο λεπτό ο Μεγγίδης.

Στην κατηγορία Κ-17  το παιχνίδι έληξε ισόπαλο με 1-1. Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν στο σκορ στο 23ο λεπτό με τον Μωυδιάδη. Στο 78' διαμορφώθηκε το τελικό και ιδιαίτερα πολύτιμο 1-1 από τον Μάριο Ευαγγέλου.

Την επόμενη Τετάρτη 23/2 η ΕΠΣ Καβάλας υποδέχεται την ΕΠΣ Δράμας για την 4η αγωνιστική του πρωταθλήματος.

Τιμήθηκε ο Διονύσης Ψωμιάδης

Πριν την σέντρα των αγώνων, η διοίκηση του Αετού Οφρυνίου βράβευσε τον Διονύση Ψωμιάδη για την πολυετή προσφορά του στο ελληνικό ποδόσφαιρο και στην ΕΠΣ Μακεδονίας.

Αναμνηστικά από την ΕΠΣ Καβάλας

Στην ανάπαυλα των αγώνων των μικτών ομάδων ο πρόεδρος της ΕΠΣ Καβάλας, Γιώργος Πριονίδης και ο ταμίας της ΕΠΣ Καβάλας, Δημήτρης Ρουμελιώτης δώρισαν αναμνηστικά ημερολόγια στον πρώην πρόεδρο της ΕΠΣ Μακεδονίας Διονύση Ψωμιάδη και τον πρόεδρο της ΕΠΣ Σερρών Νίκο Κατσαβάκη.

Ευχαριστήριο της ΕΠΣ ΚΑΒΑΛΑΣ

Ο πρόεδρος της Εκτελεστικής Επιτροπής και τα μέλη της Τεχνικής Επιτροπής Μικτών Ομάδων της Ένωσης Ποδοσφαιρικών Σωματείων Καβάλας νιώθουν την ανάγκη να ευχαριστήσουν θερμά τη διοίκηση του σωματείου ΑΕΤΟΣ ΟΦΡΥΝΙΟΥ,  για την ευγενική παραχώρηση του Δημοτικού Γηπέδου Οφρυνίου για τις ανάγκες διεξαγωγής των εντός έδρας αγώνων των μικτών ομάδων της ΕΠΣ Καβάλας για το Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Προεπιλογής Εθνικών Ομάδων Κ-15 και Κ-17.

Η συμβολή των ιθυνόντων του σωματείου είναι σημαντική για την εξυπηρέτηση των αναγκών των ομάδων της ΕΠΣ Καβάλας, την εξέλιξη και την πρόοδο του τοπικού ποδοσφαίρου.

Ευελπιστούμε σε ανάλογες συνεργασίες στο μέλλον, που θα εξυπηρετούν το κοινό καλό στο τοπικό μας ποδόσφαιρο.

Read 269 times Last modified on Friday, 18 February 2022 12:15