http SL2: Ήττα για τον ΑΟΚ, με 1-0, στην Καρδίτσα
Wednesday, 16 February 2022 15:12

SL2: Ήττα για τον ΑΟΚ, με 1-0, στην Καρδίτσα

Η Καβάλα βρέθηκε στην Καρδίτσα για το παιχνίδι της 19ης αγωνιστικής του 1ου ομίλου της SL2 με την τοπική Αναγέννηση και ηττήθηκε με 1-0 παραμένοντας στην τελευταία θέση της κατάταξης.

Το γκολ τρίποντο πέτυχε στο 8ο λεπτό των καθυστερήσεων (!!!) του πρώτου ημιχρόνου ο Λαρρέα με κεφαλιά. Το φινάλε του πρώτου μέρους ήταν επεισοδιακό καθώς η Αναγέννηση ζήτησε πέναλτι που δεν δόθηκε σε ανατροπή του Μπιανκόνι,  προέκυψε ένταση και είχαμε 10λεπτη διακοπή στον αγώνα!!! Όταν τα πνεύματα ηρέμησαν ο διαιτητής Βουρνέλης απέβαλε από τον πάγκο του ΑΟΚ τον Γιώργο Καβάφη και το Νίκο Σουμουλίδη.

Συνθέσεις

Αναγέννηση Καρδίτσας (Αμανατίδης):  Γκέκας, Καρανίκας, Larrea, Κοτσώνης, Κουτρουμάνος, Μπάλλας, Δημούτσος (62’ Bengoa), Vidal (75’ Brambilla), Badibanga (30’ Πολίτης), Γκίνη, Bianconi (75’ Μανιός).

ΑΟ Καβάλα (Νούρι): Κυρίτσης, Αρμάλας (81' Hosseinpour), Πανουργιάς, Στίκας, Θωμαΐδης (64 Ρέτσος) Καραγιάννης (65 Σπάσιτς), Αμούρ (46 Μπελεβώνης), Έμπερτ, Οκάν (46 Σαμπανίδης), Καϊούμπι, Σταμένκοβιτς.