http SL2: Επέστρψε στις νίκες ο ΑΟ Καβάλα
Sunday, 13 February 2022 14:49

SL2: Επέστρψε στις νίκες ο ΑΟ Καβάλα

Published in ΕΙΔΗΣΕΙΣ

Ο ΑΟ Καβάλα τα κατάφερε κόντρα στον Απόλλωνα Πόντου κερδίζοντας τον με 3-0 στο ματς της 18ης αγωνιστικής του Βορείου Ομίλου της SL2.

Στο 30ο λεπτό με ωραία κεφαλιά ο Σταμένκοβιτς έκανε το 1-0 και αυτό ήταν το σκορ ημιχρόνου. Στο 73 ο Αλίμι με σουτ έγραψε το 2-0. Στο 82 οι γηπεδούχοι κέρδισαν πέναλτι, στην εκτέλεση πήγε ο Έμπερτ που αστόχησε για το τελικό 3-0.

Συνθέσεις

Καβάλα (Νούρι): Κυρίτσης, Καζαντζίδης (85′ Θωμαΐδης), Πανουργιάς, Στίκας, Σπάσιτς, Καραγιάννης, Αμούρ (65′ Αλίμι), Έμπερτ, Οκάν (58′ Σαμπανίδης), Καϊούμπι (85′ Ρέτσος), Σταμένκοβιτς.

Απόλλων Πόντου (Καλαϊτζίδης): Πίτκας, Μαλουμαντσοκό, Σουντουρά (58′ Λουφάκης), Καλαϊτζίδης, Ρούνεϊ, Ενομό, Αμπουντού (20′ λ.τ Δαλιανόπουλος), Καλογέρης, Αμαραντίδης, Φράγκος (69′ Γκάι), Ιντζίδης (69′ Τσιμίκας).