http ΕΠΣ ΚΑΒΑΛΑΣ: Εκτός έδρας νίκες για Βύρωνα, Ελευθερές, Λιμενάρια
Friday, 19 November 2021 21:04

ΕΠΣ ΚΑΒΑΛΑΣ: Εκτός έδρας νίκες για Βύρωνα, Ελευθερές, Λιμενάρια

Ανοιξε η αυλαία της 8ης αγωνιστικής των Πρωταθλημάτων της ΕΠΣ Καβάλας και στην Α' κατηγορία είχαμε το "διπλό" του  Βύρωνα στη Νέα Περαμο, με 0-2, ένα γκολ σε κάθε ημίχρονο. Οι γηπεδούχοι διαμαρτυρήθηκαν για το εις βάρος τους πέναλτι στο πρώτο ημίχρονο.

Ο Ορφέας πήρε το πολύτιμο τρίποντο στο γειτονικό ντέρμπι με τον Αετό, με 2-1. Ο Κεραυνός Ελευθερών πέρασε με 0-1 από το Παλαιοχώρι, με τους γηπεδούχους να χάνουν ευκαιρίες τουλάχιστον για το "×". Για την ιστορία είχαμε 3 αποβολές, μια για την Ένωση και δύο για τον Κεραυνό. Τρία στα τρία για τους συλλόγους της Θάσου.

Για την 8η αγωνιστική του 1ου ομίλου της Β κατηγορίας ο Κεραυνός Κρηνίδων κατέκτησε το "διπλό" στο Βερούλειο με το χορταστικό 3-4. Τρεις ισοπαλίες, "διπλό" για τις Ελπίδες Καβάλας, τρίποντο για τον Μ.Α. Φιλίππων.

Για τον 2ο όμιλο, είχαμε μόνο "διπλλα". Ο Μακεδονικός Αγιάσματος πήρε το τρίποντο με 1-2 στο γήπεδο του Ξεριά, στο ματς με τον τοπικό Πανιώνιο.

Ο Ναζιανζός πέρασε σε εξάρα από την Παναγία, το Χρυσοχώρι από την Καλλιράχη, η Ποταμιά πήρε το ντέρμπι με τον Θεαγένη. Ο ΠΑΟΚ κέρδισε το γειτονικό ντέρμπι με τον Ατρόμητο Χαλκερού.