http ΚΥΠΕΛΛΟ ΕΛΛΑΔΑΣ: Στις 29/8 η πρώτη σέντρα, εκτός έδρας μάχες για Νέστο και ΜΑ Ορφανίου
Thursday, 12 August 2021 09:52

ΚΥΠΕΛΛΟ ΕΛΛΑΔΑΣ: Στις 29/8 η πρώτη σέντρα, εκτός έδρας μάχες για Νέστο και ΜΑ Ορφανίου

Written by 
Published in ΕΙΔΗΣΕΙΣ

Πραγματοποιήθηκε, πριν από λίγο, στα γραφεία της ΕΠΟ η κλήρωση της 1ης φάσης του Κυπέλλου Ελλάδας με τη συμμετοχή ομάδων της Γ’ Εθνικής. Ο Νέστος και ο Μ.Α. Ορφανίου θα συμμετέχουν στον 1ο όμιλο και ξεκινούν με εκτός έδρας  αγώνες, με Εθνικό Σοχού και Αναγέννηση Πλαγιάς αντίστοιχα.

 

Στην διαδικασία συμμετείχε ο πρόεδρος της υποεπιτροπής Κυπέλλου, Κωνσταντίνος Νίκας, ο πρόεδρος της Επιτροπής Διοργανώσεων Άγγελος Δανιήλ και το μέλος της Επιτροπής Διονύσης Βισβίκης.

Οι 79 ομάδες χωρίστηκαν σε 4 ομίλους με γεωγραφικά κριτήρια και δημιούργησαν τα ζευγάρια που θα μονομαχήσουν σε μονά ματς για την πρόκριση στη 2η φάση του θεσμού, ενώ ο Χαραυγιακός ήταν η ομάδα που πέρασε άνευ αγώνα.

Τα παιχνίδια θα είναι μονά – έως και την 5η φάση και θα διεξαχθούν στις 29 Αυγούστου, ενώ σε περίπτωση πρόκρισης ομάδας Γ’ Εθνικής στην 3η-4η-5η φάση, αυτή θα ορίζεται ως γηπεδούχους. Σε περίπτωση ισοπαλίας, θα ακολουθήσουν πάραταση και πέναλτι.

Αναλυτικά τα ζευγάρια:

1ος όμιλος

Ποσειδώνας Μηχανιώνας-Απόλλων Παραλιμνίου

Απόλλων Πόντου-Μακεδονικός

Εδεσσαϊκός-Εθνικός Νέου Κεραμιδίου

Μέγας Αλέξανδρος Τρικάλων Ημαθίας-Ηρακλής Αμπελοκήπων

Αλεξανδρούπολη FC-Θερμαϊκός Θέρμης

Ορφέας Ξάνθης-Αγροτικός Αστέρας

Αναγέννηση Γιαννιτσών-Άρης Άβατου

Εθνικός Σοχού-Νέστος Χρυσούπολης

Θύελλα Σαρακηνών- Πανδραμαϊκός

Αναγέννηση Πλαγιάς- Μέγας Αλέξανδρος Ορφανίου

2ος όμιλος

Παναγρινιακός-Ηρακλής Λάρισας

ΠΟ Φήκης-Αναγέννηση Άρτας

ΠΑΣ Αχέρων Καναλακίου-Αετός Μακρυχωρίου

ΟΦΑΜ-Θησέας Αγριάς

Κτηνοτροφικός Αστέρας Καληράχης-Αμβρυσσέας Διστόμου

ΑΕΠ Κοζάνης-ΠΟ Ελασσόνας

ΑΕ Λευκίμμης-Ατρόμητος Παλαμά

ΦΣ Κοζάνη-Δήμητρα Ευξεινούπολης

Ναυπακτιακός Αστέρας-Τηλυκράτης Λευκάδας

ΑΟ Υπάτου-Αμβρακικός Λουτρού

3ος όμιλος

Ερμής Μελιγούς-Φοίνικας Νέας Επιδαύρου

Άρης Σκάλας-Ερμιονίδα

ΠΑΟ Ρουφ-Παναιγιάλειος

Πανιώνιος-Αταλάντη

Εθνικός Σκουλικάδου-ΑΟ Διαβολιτσίου

Διαγόρας Βραχνεΐκων-Ζάκυνθος

Νέα Αρτάκη-ΠΑΟ Βάρδας

Ηλιούπολη-Αίας Γαστούνης

Φωστήρας-Παναχαϊκή

**άνευ αγώνα Χαραυγιακός

4ος όμιλος

ΑΕ Μυκόνου-Εθνικός

Πόρος-Αίας Σαλαμίνας

Αιολικός-Πανελευσινιακός

ΑΕ Νεάπολης-Αήττητος Σπάτων

Προοδευτική-ΑΣ Σαντορίνη 2020

Άρης Σούδας-ΑΟ Καραβάς

Άγιος Νικόλαος-Αστέρας Βάρης

Ατσαλένιος-ΑΟ Πυλίου Κω

Αναγέννηση Ιεράπετρας-ΑΠΟ Κερατσίνι

Γιούχτας-Αλμυρός Γαζίου

Read 406 times

Articles by Author

« December 2021 »
Mon Tue Wed Thu Fri Sat Sun
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    
eXTReMe Tracker