http ΑΟ ΚΑΒΑΛΑ: Είχε... στόφα πρωταθλητή, πέρασε από την Κοζάνη
Sunday, 06 June 2021 16:32

ΑΟ ΚΑΒΑΛΑ: Είχε... στόφα πρωταθλητή, πέρασε από την Κοζάνη

Η Καβάλα δεν είχε περιθώρια να χάσει βαθμούς στην Κοζάνη στη κόντρα της 15ης αγωνιστικής του Βορείου Ομίλου της FL με την τοπική ομάδα. Στάθηκε στο ύψος των περιστάσεων, είχε ουσία και κατέκτησε το πολύτιμο «διπλό» με 0-2.

Στο 3ο μόλις λεπτό ο Παντεκίδης με σουτ έκανε το 0-1 που ήταν και το σκορ ημιχρόνου. Στο 65 οι γηπεδούχοι κέρδισαν πέναλτι μετά από χέρι στην περιοχή, στην «βούλα» πήγε ο Ντούκα όμως η μπάλα χτύπησε στο δοκάρι και στην επαναφορά ο Σέλσο την έστειλε άουτ.

Στο 75 ήρθε η απάντηση από τον ΑΟΚ καθώς ο Ορφανίδης με σουτ έκανε το 0-2. Στο τελευταίο 10λεπτο η Κοζάνη πίεσε, είχε δύο καλές στιγμές όμως ο Σταθάκης κράτησε το μηδέν στην εστία του.

Συνθέσεις

ΑΕΠ Κοζάνης (Ναντβόρνικ): Σταυρίδης, Σέλσο, Λι (75 Ντινόπουλος), Κοτταρίδης, Παπαδόπουλος (70 Τρομπούκης), Ντούκα, Πάλλας (60 Κυριαλάνης), Ταϊρης, Νικολίτσας (60 Φράνκο), Βοριαζίδης, Φωλίνας.

ΑΟ Καβάλα (Ανυφαντάκης): Σταθάκης, Καζαντζίδης (88 Τενεκές), Παλαμούδης, Στίκας, Παντεκίδης, Γαβριηλίδης, Κόλλας (68 Κόκκορης), Θωμαϊδης, Βαλβανόπουλος (55 Κέρθι), Αδαμάκης (89 Βακιρτζής), Ορφανίδης (88 Γεωργακόπουλος).

Read 650 times Last modified on Sunday, 06 June 2021 16:34