http FL: Ισοπαλία για τον ΑΟΚ, μόνος του στην κορυφή
Wednesday, 02 June 2021 16:10

FL: Ισοπαλία για τον ΑΟΚ, μόνος του στην κορυφή

Ο ΑΟ Καβάλα υποδέχθηκε τον Θεσπρωτό στο εξ αναβολής παιχνίδι της 11ης αγωνιστικής του Βορείου Ομίλου της FL και οι δύο ομάδες μοιράστηκαν τους βαθμούς, με 1-1.

Το ημίχρονο έληξε ισόπαλο χωρίς τέρματα. Στο 76 ο Κολλάς με σουτ έκανε το 1-0 δείχνοντας ανάσα στους «γαλάζιους». Λίγα λεπτά πριν την λήξη του αγώνα, στο 87ο λεπτό, ο Κωνσταντακόπουλος με εύστοχο πέναλτι ισοφάρισε στο τελικό 1-1. Η Καβάλα είναι μόνη της στην κορυφή, στο +1 από την κυνηγό της Βέροια και έχει μπροστά της 4 παιχνίδια για να παραμείνει σε αυτήν.

ΑΟ Καβάλα (Ανυφαντάκης): Σταθάκης, Καζαντζίδης, Στίκας, Γιαλαμούδης, Παντεκίδης, Γαβριηλίδης, Κόκκορης (60′ Βακιρτζής), Θωμαΐδης, Βαλαβανόπουλος (80′ Κέρθι), Ορφανίδης, Αδαμάκης (50′ Κολλάς).

Θεσπρωτός (Ρότσα): Κίναλης, Τ. Γώγος (83′ Ζιώγας), Ζούρκος, Κοντοές, Κωνσταντίνου, Κωνσταντακόπουλος, Γκανσιέρ, Μπίκας, Ραμίρεζ (83′ Καζβιρόπουλος), Πέντσας (60′ Πούφλης), Σαραντίδης (75′ Σαραντίδης).