http ΑΟ ΚΑΒΑΛΑ: Σπουδαίο «διπλό» στην Κατερίνη, βλέπει… φως
Sunday, 23 May 2021 17:05

ΑΟ ΚΑΒΑΛΑ: Σπουδαίο «διπλό» στην Κατερίνη, βλέπει… φως

Ο ΑΟ Καβάλα ήταν συνεπής με τον στόχο του στην 13η αγωνιστική του Βορείου Ομίλου της FL και έκανε σημαντικό βήμα για την άνοδο!!!

Ταξίδεψε στην Κατερίνη για το δύσκολο παιχνίδι με τον Πιερικό όμως είχε την υπεροχή και πήρε το πολύτιμο «διπλό» με 0-2. Η ομάδα του Κ. Ανυφαντάκη ξεκίνησε δυνατά στο ματς και κατάφερε στο 20ο λεπτό να προηγηθεί στο σκορ με σουτ του Βαλαβανόπουλου. Στη συνέχεια είχε ευκαιρίες όμως το ημίχρονο έληξε με 0-1. Στο ξεκίνημα της επανάληψης και δη στο 50 ο Κόκκορης με σουτ έκανε το 0-2. Ο ρυθμός έπεσε και το σκορ δεν άλλαξε μέχρι την λήξη της αναμέτρησης.

Συνθέσεις

Πιερικός (Παναγιώτου – Θεοδοσιάδης): Καραγκιολίδης, Τακίδης (54′ Μπουζούκης), Τοπαλίδης, Γιαλαμίδης, Αποστολόπουλος, Χαρτσιάς, Μακρής (54′ Μηλιώτης), Ιντζόγλου (54′ Κυβελίδης), Ίτσιος (78′ Καρανάτσιος), Γκατσολάρι (78′ Κουκοδήμος), Μπουολί.

ΑΟ Καβάλα (Ανυφαντάκης): Κυρίτσης, Καζαντζίδης, Κολλαράς, Στίκας, Παντεκίδης, Γαβριηλίδης, Κόκκορης (66′ Κέρθι), Θωμαΐδης, Βαλαβανόπουλος (71′ Κόλλας), Ορφανίδης, Αδαμάκης (78′ Γιαλαμίδης).

Read 550 times Last modified on Sunday, 23 May 2021 17:07