http Ο Πολίτης κατέβασε… ρολά, ο ΑΟΚ έχασε!!!
Sunday, 16 May 2021 16:47

Ο Πολίτης κατέβασε… ρολά, ο ΑΟΚ έχασε!!!

Published in ΕΙΔΗΣΕΙΣ

Ο Πολίτης ήταν αυτός που σταμάτησε το σερί του ΑΟΚ καθώς κατέβασε ρολά και βοήθησε την ομάδα του να φτάσει στο πολύτιμο «διπλό» με 0-1 στο ματς της 12ης αγωνιστικής του Βορείου Ομίλου της FL στο «Ανθή Καραγιάννη».

Ο Απόλλων Πόντου προηγήθηκε στο 2ο μόλις λεπτό με εύστοχο πέναλτι του Καλογέρη (0-1). Στο 29ο λεπτό ήταν η σειρά του ΑΟΚ να κερδίσει πέναλτι (χέρι στην περιοχη), στην «βούλα» πήγε ο Ορφανίδης όμως απέκρουσε ο Πολίτης. Ο ΑΟΚ πίεσε ασφυκτικά στο 2ο ημίχρονο είχε ευκαιρίες και στο 90 κέρδισε νέο πέναλτι. Στην εκτέλεση αυτή τη φορά πήγε ο Κολλάς όμως ο Πολίτης είπε και πάλι «όχι».

Συνθέσεις

ΑΟ Καβάλα (Ανυφαντάκης): Κυρίτσης, Καζαντζίδης, Κολλαράς (63′ Γιαλαμούδης), Στίκας, Τενεκές (63′ Βαλαβανόπουλος), Γαβριηλίδης, Κόκκορης, Κέρθι (79′ Θωμαΐδης), Κολλάς, Ορφανίδης, Αδαμάκης (79′ Βακιρτζής).

Απόλλων Πόντου (Καλαϊτζίδης): Πολίτης, Δαλιανόπουλος, Νύκταρης (79′ Φράγκος), Βαφειάδης, Μουρατίδης, Δεινόπαπας, Τουρσίδης, Καλογέρης, Αμαραντίδης, Παναγιώτου, Λαμπίρης.