http Γ΄ ΕΘΝΙΚΗ: Σπουδαίες νίκες για Νέστο και Αετό
Wednesday, 28 April 2021 15:52

Γ΄ ΕΘΝΙΚΗ: Σπουδαίες νίκες για Νέστο και Αετό

Το απόλυτο μέτρησαν οι σύλλογοι της ΕΠΣ Καβάλας στην εμβόλιμη 8η αγωνιστική του 1ου ομίλου της Γ΄ Εθνικής.

Ο Αετός Οφρυνίου υποδέχθηκε την Ελπίδα Σαππών και πήρε το τρίποντο με 3-0. Επέστρεψε στα θετικά αποτελέσματα και παράλληλα παραμένει κοντά στην κορυφή της κατάταξης (στο -3 από την κορυφή).  Στο 35ο λεπτό ο Γ. Παυλίδης έκανε το 1-0 που ήταν και το σκορ ημιχρόνου. Στην επανάληψη σκόραραν ο Τουμανίδης και ο Τσίλογλου με εύστοχο πέναλτι. Ο Παυλίδης είχε χαμένο πέναλτι στο πρώτο ημίχρονο και ενώ το σκορ ήταν στο 0-0.

Ο Νέστος υποδέχθηκε στο δημοτικό στάδιο Χρυσούπολης την ΑΕ Ευόσμου και πήρε πολύτιμο τρίποντο με ανατροπή στο σκορ, 3-2. Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν στο 15ο λεπτό με τον Καρανδρέα (0-1) και στο 45 ο Παπαδόπουλος με εύστοχο πέναλτι ισοφάρισε σε 1-1 που ήταν και το σκορ ημιχρόνου. Στην επανάληψη και δη στο διάστημα από το 70΄ έως το 77΄ σημειώθηκαν τρία τέρματα και η ολική ανατροπή για το τελικό 3-2. Στο 71 ο Γεωργιάδης έδωσε την ανατροπή για το 2-1 όμως στο 73 ο Μπονέρης ισοφάρισε σε 2-2. Στο 77 ο Μπαϊκαρά απάντησε για το 3-2 που ήταν και το τελικό σκορ.

Ο Μ.Α. Ορφανίου πήρε… ξεκούραστους τρεις βαθμούς ελέω Σιδηροχωρίου. Επ΄ ευκαιρίας, πριν από λίγο, στα γραφεία της ομάδας έγινε η κλήρωση για τα δύο κατσίκια! Οι τυχεροί είναι ο Στέλιος Λάσπατζης και ο Κώστας Παπαδόπουλος. Η διοίκηση του συλλόγου ευχαρίστησε τον κόσμο για τη συμμετοχή και στήριξη που παρείχε στην ομάδα. Εύχεται Καλό Πάσχα και Καλή Ανάσταση σε όλους με υγεία!!!