http FL: Σπουδαίο «διπλό» για τον ΑΟΚ
Wednesday, 28 April 2021 14:00

FL: Σπουδαίο «διπλό» για τον ΑΟΚ

Ο ΑΟ Καβάλα πέρασε με 1-3 από τον Βόλο και την κόντρα με τον τοπικό Ολυμπιακό στο  ματς της εμβόλιμης 8ης αγωνιστικής του Βορείου Ομίλου της Football League.

Μια σπουδαία εκτός έδρας νίκη που τον κρατά στην κορυφή της κατάταξης και αν μη τι άλλο όλοι θα κάνουν χαρούμενοι γιορτές.

Ο Ολυμπιακός Βόλου προηγήθηκε στο 13ο λεπτό της αναμέτρησης με σουτ του Παπαδημητρίου (1-0) όμως ο Κόκκορης με σουτ ισοφάρισε σε 1-1 που ήταν και το σκορ ημιχρόνου. Στο 57 ο Αδαμάκης με σουτ έκανε την ολική ανατροπή για το 1-2. Στο 70 ο Στίκας με κεφαλιά διαμόρφωσε το τελικό 1-3.

Συνθέσεις

Ολυμπιακός Βόλου (Ξηροφώτος): Ξενοδόχοβ, Γραικός (8′ λ.τ Παπακώστας), Μπουτζίκος (37′ λ.τ Νικλητσιώτης), Γιαννίτσης, Φιλίποβιτς, Κόλα (62′ Γκιοατά), Αγρόδημος, Βουκελάτος, Παπαδημητρίου, Ερρέρα, Τσαγκαλίδης.

ΠΑΕ ΑΟ Καβάλα (Ανυφαντάκης): Κυρίτσης, Καζαντζίδης (88′ Γεωργακόπουλος), Γιαλαμούδης (51′ Κολλάρας), Στίκας, Παντεκίδης, Γαβριηλίδης, Κόκκορης (64′ Κέρθι), Θωμαΐδης, Κολλάς, Ορφανίδης, Αδαμάκης (88′ Τενεκές).

Read 440 times Last modified on Wednesday, 28 April 2021 14:12