http Παπαδόπουλος και Περιστέρης πήραν… ιστορικό «διπλό» με τον Εθνικό Σκουλικάδου
Sunday, 18 April 2021 20:10

Παπαδόπουλος και Περιστέρης πήραν… ιστορικό «διπλό» με τον Εθνικό Σκουλικάδου

Αδιανόητα, απίστευτα ποδοσφαιρικά πράγματα έκανε η ομάδα του Εθνικού Σκουλικάδου μέσα στην Γαστούνη με πρωταγωνιστές μάλιστα και δύο καβαλιώτες άσους, τον Γιώργο Παπαδόπουλο (τερματοφύλακας) και τον Αντώνη Περιστέρη!

Μια ομάδα που για ένα ημίχρονο ισοπέδωσε τους γηπεδούχους καθώς τους “φιλοδώρησε” με 3 τέρματα και το ματς έληξε τελικά με 2-3! Η ομάδα του βορειοελλαδίτη τεχνικού Δημήτρη Νόλη, έβγαλε πάθος, θέληση αλλά και ποιότητα στο παιχνίδι αφήνοντας τους γηπεδούχους στο να μένουν με το στόμα ανοικτό!

Ένα διπλό που έγραψε ιστορία για την “νεοφώτιστη” ομάδα της Ζακύνθου . Με 6 πλέον βαθμούς και με ένα παιχνίδι λιγότερο ο Εθνικός κοιτάζει το μέλλον με αισιοδοξία πηγαίνοντας στο εντός έδρας παιχνίδι της Τετάρτης με αντίπαλο τον Διαγόρα Βραχνεϊκων, με ανεβασμένη ψυχολογία.

Τα γκολ του αγώνα

Πρόσωπο του αγώνα ήταν ο Νικολακόπουλος που πέτυχε 2 τέρματα. Στο 3΄ άνοιξε το σκορ μετά από μπαλιά του Δαδάκου, ενώ στο 22′ ο ίδιος παίκτης με απευθείας εκτέλεση κόρνερ σημείωσε το 2-0. Από εκεί και πέρα την σκυτάλη πήρε ο νεαρός Λευτέρης Μεταξάς ο οποίος εκμεταλλεύτηκε την ωραία μπαλιά του Λαμπρόπουλου και στο 35΄ ανέβασε τον δείκτη του σκορ στο 3-0! Αυτό ήταν και το σκορ του πρώτου μέρους.

Στο  50΄ ο Σταθάτος μείωσε σε 1-3, ο ίδιος παίκτης είχε ακυρωθέν γκολ στο 77′. Η ομάδα του Θ. Ανδριόπουλου κατάφερε να μειώσει σε 2-3 με τον Βλαχόπουλο στο 82ο λεπτό.

Read 780 times Last modified on Sunday, 18 April 2021 20:13