http ΑΟ ΚΑΒΑΛΑ: Πεντάρα κόντρα στην Κοζάνη και κορυφή!!
Sunday, 18 April 2021 14:34

ΑΟ ΚΑΒΑΛΑ: Πεντάρα κόντρα στην Κοζάνη και κορυφή!!

Η ΠΑΕ ΑΟ Καβάλα ήταν το φαβορί για τη νίκη κόντρα στην  Κοζάνη και το επιβεβαίωσε φτάνοντας στο τελικό υπέρ της 5-1.

Μετά την 6η αγωνιστική του Βορείου Ομίλου της FL παραμένει στην κορυφή και το ερχόμενο Σάββατο 24/4 έχει εντός έδρας ντέρμπι κορυφής με την Βέροια.

Τα γκολ της αναμέτρησης

Στο 10ο λεπτό ο Γαβριηλίδης έκανε το 1-0. Στο 15 ο Ορφανίδης με όμορφη εκτέλεση φάουλ έκανε το 2-0 και στο 29 ο Κολλάς ανέβασε τον δείκτη στο 3-0. Στο 41 ο Κόκκορης με σουτ έκανε το 4-0 και έτσι έληξε το ημίχρονο. Στο 57 ο Βοριαζίδης μείωσε σε 4-1 και ο Κολλάς στο 85 διαμόρφωσε το τελικό 5-1.

**Διαιτητές: Δραγάτης (Ανατ. Αττικής), Τοροσιάδης, Ντάβελας (Μακεδονίας)

Συνθέσεις

ΑΟ Καβάλα (Ανυφαντάκης): Κυρίτσης, Καζαντζίδης, Γιαλαμούδης (68′ Κολλαράς), Στίκας (69′ Πεντεκίδης), Τενεκές, Γαβριηλίδης (52′ Γεωργακόπουλος), Κόκκορης (52′ Μελισσόπουλος), Κέρθι, Κόλλας, Ορφανίδης (56′ Θωμαΐδης), Αδαμάκης.

ΑΕΠ Κοζάνης (Ναντβόρνικ): Ψαρράς, Τρομπούκης, Τσικόπουλος (74′ Αιχμαλωτίδης), Κοτταρίδης (58′ Τσελέπης), Καραγιαννίδης, Ντούκα, Λι (74′ Μ. Βοριαζίδης), Νικολίτσας (84′ Αγρογιάννης), Κ. Βοριαζίδης, Παπαδόπουλος, Φωλίνας.

Read 481 times Last modified on Sunday, 18 April 2021 14:50