http Γ΄ ΕΘΝΙΚΗ: «Διπλό» για Αετό και Νέστο, ισοπαλία στο Ορφάνι
Sunday, 11 April 2021 15:47

Γ΄ ΕΘΝΙΚΗ: «Διπλό» για Αετό και Νέστο, ισοπαλία στο Ορφάνι

Δύο «διπλά» μέτρησαν οι εκπρόσωποι της ΕΠΣ Καβάλας στην επανεκκίνηση του 1ου ομίλου της Γ΄ Εθνικής, στην 5η αγωνιστική. Πιο συγκεκριμένα, ο Αετός Οφρυνίου πέρασε από το Παραλίμνιο με 0-1 και ο Νέστος από την έδρα της Αναγέννησης Θαλασσιάς με 1-2. Ο Μ.Α. Ορφανίου υποδέχεται την ΑΕ Ευόσμου και μοιράστηκαν τους βαθμούς με 1-1. Αναλυτικά:

Ο Αετός Οφρυνίου ταξίδεψε στην έδρα του Απόλλωνα Παραλιμνίου και το ημίχρονο έληξε ισόπαλο χωρίς τέρματα. Στο 64ο λεπτό ο νεαρός Σαλπιγγίδης έκανε το 0-1 και αυτό έμελλε να είναι και το τελικό σκορ. Νωρίτερα, δεν είχε μετρήσει γκολ του Μπαρέτα. Η νίκη ήταν αφιερωμένη στον Τάσο Μαγκαφίνη που πριν λίγες μέρες υποβλήθηκε σε εγχείρηση χιαστών.

Ο ΑΕΤΟΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΕΙ...: Το ΔΣ του Αετού με ανακοίνωση του ευχαριστεί: "Είμαστε υποχρεωμένοι να ευχαριστήσουμε την διοίκηση , τον προπονητή, και τους ποδοσφαιριστές του Απόλλων Παραλιμνίου για την άψογη φιλοξενία τους. Κύριοι δείξατε αυτό που πρέπει όλοι μας ανεξαρτήτου αποτελέσματος να κάνουμε αφού αυτά που μας ενώνουν είναι περισσότερα από αυτά που μας χωρίζουν. ΕΥΧΑΡΙΣΤΟΥΜΕ...."

Στο γήπεδο Φελώνης ο Νέστος πέρασε νικηφόρα με 1-2. Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν στο 29ο λεπτό με εύστοχο πέναλτι του Καζάκη για να ισοφαρίσει ο Φραγκούλης σε 1-1. Πριν την λήξη του ημιχρόνου ο Γεωργιάδης με εύστοχο πέναλτι έκανε το 1-2 και αυτό έμεινε μέχρι και την λήξη του 90λεπτου.

Ο Μ.Α. Ορφανίου υποδέχθηκε την ΑΕ Ευόσμου και μοιράστηκε μαζί της τους βαθμούς, με 1-1. Στο 15ο λεπτό ο Λόλη έκανε το 1-0 όμως στο 36 με πέναλτι-που αμφισβητήθηκε έντονα-ο Κωνσταντινίδης ισοφάρισε σε 1-1. Αμφισβητήθηκε η «κόκκινη»  στον Τουρασανίδη με δεύτερη κίτρινη κάρτα στην αμέσως επόμενη φάση μετά την κόκκινη που δέχθηκε και η ομάδα του Ευόσμου και επήλθε ξανά ισορροπία στους αριθμούς των δύο ομάδων.