http Γ΄ Εθνική: Σπουδαίο «διπλό» για τον Αετό επί του Νέστου, βαριές ήττες για Πέρνη και Δόξα Θεολόγου
Saturday, 29 February 2020 15:25

Ο Αετός Οφρυνίου πέρασε με 0-3 από τη Χρυσούπολη και την κόντρα με το Νέστο Χρυσούπολης στο ντέρμπι της 22ης αγωνιστικής του 1ου ομίλου της Γ΄ Εθνικής. Την ίδια ώρα ο Πανσερραϊκός πήρε το «διπλό» στη Θάσο κόντρα στην Δόξα Θεολόγου με 0-5 και πανηγύρισε για τον τίτλο του πρωταθλητή ενώ απομένουν 4 αγωνιστικές για το φινάλε!!! Βαριά ήττα, με 6-1, για τον Κεραυνό Πέρνης στο Κιλκίς και η επιστροφή στο πρωτάθλημα της ΕΠΣ Καβάλας είναι πιο κοντά παρά ποτέ!!!!

Ο Αετός Οφρυνίου υποχρέωσε το Νέστο με ήττα, στο ματς της 22ης αγωνιστικής του 1ου ομίλου της Γ΄ Εθνικής, με 0-3, και σταμάτησε τα όποια όνειρα είχε για την πρωτιά. Ο Γ. Παυλίδης έκανε το 0-1 στο 9ο λεπτό και ο ίδιος παίκτης σκόραρε για το 0-2 στο 27ο λεπτό. Ο Ελέζη διαμόρφωσε το τελικό 0-3 λίγο πριν την λήξη της αναμέτρησης.

Η κακή μέρα από το πρωί φαίνεται και ο Κεραυνός Πέρνης βρέθηκε να χάνει με 2-0 από το πρώτο 15λεπτο της αναμέτρησης στο Κιλκίς με αντίπαλο την τοπική ομάδα. Πιο συγκεκριμένα, στο 5ο λεπτό ο Πιπερτζής έκανε το 1-0 και στο 12 ο Πεπεγιάννης έκανε το 2-0. Ο Μ. Μελισσόπουλος μείωσε σε 2-1 στο 32ο λεπτό και αυτό ήταν το σκορ ημιχρόνου. Στην επανάληψη, ο Κιλκισιακός βρήκε λύσεις και έφτασε στο ευρύ υπέρ του 6-1. Αρχικά, στο 51 ο Μπελίτσας έκανε το 3-1, στο 63 ο Μυλωνάς σκόραρε για το 4-1 και ακολούθησαν δύο τέρματα του Κωσταγιάννη (στο 65ο και 70ο λεπτό) για το τελικό 6-1. Οι γηπεδούχοι είχαν και δύο δοκάρια με τον Μπελίτσα. Ο Κεραυνός παρατάχθηκε με πολλές απουσίες, με σύνθεση ανάγκης και έκανε μόνο μια αλλαγή.