http ΑΟΚ: Σπουδαίο «διπλό» στην Καλαμάτα
Sunday, 23 February 2020 17:56

ΑΟΚ: Σπουδαίο «διπλό» στην Καλαμάτα

Με πολύ όμορφο σουτ του Μαϊδανού στο 50ο λεπτό της συνάντησης ο ΑΟ Καβάλα πέρασε με 0-1 από την Καλαμάτα και συνεχίζει την πορεία του στο πρωτάθλημα της Football League.

Νωρίτερα, στο 47ο λεπτό, ο Μαρκόπουλος σημάδεψε το δοκάρι μετά από εκτέλεση φάουλ του Ορφανίδη. Το πρώτο ημίχρονο της συνάντησης δεν είχε πολλές φάσεις. Στο πρώτο 20λεπτο της επανάληψης, όμως η Καβάλα μπήκε καλύτερα, είχε ένα δοκάρι, είχε το γκολ και γενικά τον έλεγχο της αναμέτρησης. Κινδύνεψε στο τέλος από τον Νατσιόπουλου όμως ο Δήμιζας έδιωξε εντυπωσιακά σε κόρνερ.

Συνθέσεις

Καλαμάτα: Στεφανάκος,  Τόλι, Κωνσταντινόπουλος,  Γκιοατά,  Τριποτσέρης,  Ζαχαρόπουλος, Τριανταφυλλάκης (77 Πανάγου), Αλεξόπουλος,  Ιντρίσι (29λτ Πετσίτης, 59 Τιάγκο), Οσμάναγκιτς, Νατσιόπουλος.

Καβάλα: Δήμιζας, Λ. Ορφανίδης (82 Αρναούτογλου), Μαϊδανός, Κουτσούμπας, Στίκας, Κέρθι, Γαβριηλίδης, Π. Ορφανίδης, Καθάριος (64 Παπαδόπουλος Β.), Σκαθαρούδης (77 Παπαστεριανός), Μαρκόπουλος.

Read 945 times Last modified on Sunday, 23 February 2020 18:00