http ΑΟΚ: Σπουδαίο «διπλό», με 0-2, στην Βέροια
Saturday, 25 January 2020 15:46

ΑΟΚ: Σπουδαίο «διπλό», με 0-2, στην Βέροια

Ένα σπουδαίο «διπλό», με 0-2, κατέκτησε ο ΑΟ Καβάλας στην Βέροια επί της τοπικής ομάδας στο πλαίσιο της 17ης αγωνιστικής της Football League.

Οι γηπεδούχοι μπήκαν καλύτερα στο ματς όμως ο Παπαδόπουλος είχε την πρώτη καλή στιγμή στο ματς για τους «γαλάζιους». Στο 15 σουτ του Σιμόνι άουτ. Στο 37 τετ-α-τετ του Παπαδόπουλος όμως ο Βοσνιάδης κράτησε το μηδέν στην εστία του. Στο 41 ο Σκαθαρούδης έκανε σουτ που έπιασε πάλι ο Βοσνιάδης.

Στο ξεκίνημα της επανάληψης, ο  Γαβριηλίδης έστειλε τη μπάλα εκτός εστίας. Στο 58 ο Πασάς έκανε σουτ χωρίς στόχο και στο 59 εκτέλεση κόρνερ από τον Παπαδόπουλο, ο Γαβριηλίδης πήδηξε πιο ψηλά από όλους και με κεφαλιά έκανε το 0-1. Στο 68 ο Παπαδόπουλος βγήκε τετ-α-τετ όμως έστειλε τη μπάλα άουτ. Στο 83 σέντρα του Σιμόνι, κεφαλιά του Κανούλα όμως η μπάλα πέρασε ξυστά από το δοκάρι του Δήμιζα. Στις καθυστερήσεις του αγώνα η Καβάλα κέρδισε πέναλτι σε ανατροπή του Μαρκόπουλου από τον Ταϊρη που μάλιστα είδε την κόκκινη κάρτα. Στην εκτέλεση πήγε ο Ορφανίδης που ευστόχησε για το τελικό 0-2.

Read 1190 times Last modified on Saturday, 25 January 2020 15:50