http Γ΄ Εθνική: Με το… αριστερό ξεκίνησε η Δόξα Θεολόγου
Saturday, 04 January 2020 16:26

Γ΄ Εθνική: Με το… αριστερό ξεκίνησε η Δόξα Θεολόγου

Published in ΕΙΔΗΣΕΙΣ

Η Δόξα Θεολόγου, που παρατάχθηκε με μόλις 13 άτομα στο γήπεδο του ΑΟ Ξάνθης, δεν τα κατάφερε στην κόντρα με τον Ορφέα Puma καθώς ηττήθηκε με 2-1 στο πλαίσιο της 14ης αγωνιστικής του 1ου ομίλου της Γ΄ Εθνικής, της πρώτης για το 2020.

Οι γηπεδούχοι μπήκαν δυνατά στο ματς και στο 2ο λεπτό κέρδισαν πέναλτι σε ανατροπή του Ν. Μελισσόπουλου. Στην εκτέλεση πήγε ο ίδιος όμως ο Αγραφιώτης έπεσε σωστά και κράτησε το μηδέν στην εστία του.

Στο 7 ο Κλέντις Ζιγκολάρι με σουτ έκανε το 1-0. Στο 26 με απευθείας εκτέλεση φάουλ του Τσέκου έγινε το 2-0 που ήταν και το σκορ ημιχρόνου. Το δεύτερο ημίχρονο ήταν μέτριο και στο 65 ο Λάτα με δυνατό σουτ μείωσε σε 2-1 και έτσι η Δόξα μπήκε στο παιχνίδι. Στο 75 ο Μαυρόπουλος έκανε σουτ που έδιωξε δύσκολα ο Αγραφιώτης και στο 85 έκανε το ίδιο σε σουτ του Ξαντινίδη.

Συνθέσεις

Ορφέας Ξάνθης: Ρούφος, Χακή Τζαμπάζ, Βουλγαρίδης (74′ Ξαντινίδης), Χασάνογλου, Τορομανίδης, Μαυρόπουλος, Καραγκιόζης, Τσέκος (46′ Σουκρήογλου), Μελισσόπουλος (46′ Κουκουρίγκος), Χαλήλ Ιμπράμ, Ζιγκολάρι

Δόξα Θεολόγου: Αγραφιώτης, Μουλάι, Νιζάμης, Χατζηγεωργίου, Ζούλης, Μπλάτζιος, Μπουζίντι, Παπαδόπουλος, Λάτα, Αλωπούδης. Λαζαρίδης (60′ Ανθουλάκης)

Τα αποτελέσματα

1ος όμιλος (14η αγωνιστική)

Πανσερραϊκός-Ηρακλής Ν. Ζυγού    2-0

Ορφέας Puma Ξάνθης-Δόξα Θεολόγου  2-1

Το υπόλοιπο πρόγραμμα της 14ης αγωνιστικής του 1ου ομίλου της Γ΄ Εθνικής  (5/1, 15:00) έχει ως εξής: