http ΑΟΚ: Ήττα από τη Νίκη Βόλου στην 10η αγωνιστική
Saturday, 30 November 2019 16:59

ΑΟΚ: Ήττα από τη Νίκη Βόλου στην 10η αγωνιστική

Ο ΑΟΚ προσπάθησε, είχε ευκαιρίες στο ματς με τη Νίκη στο Βόλο για την 10η αγωνιστική της Football League όμως ο Γκαρσία με δύο πανομοιότυπα τέρματα οδήγησε τους γηπεδούχους στο τρίποντο με 2-0.

Πιο συγκεκριμένα, στο 10ο λεπτό ο Γκαρσία με φάουλ από πλάγια θέση έκανε το 1-0 και στο 55 ο ίδιος παίκτης με τον ίδιο τρόπο έκανε το 2-0. Οι γηπεδούχοι έχασαν ευκαιρίες στο πρώτο ημίχρονο με τον Βόσαλι, τον Μαρκόπουλο και είχαν διπλή ευκαιρία με Β.  Παπαδόπουλο και Μελισσόπουλο που έσωσε ο καβαλιώτης πορτιέρο Μανώλης Αποστολίδης. Στο ξεκίνημα της επανάληψης δυνατό σουτ του Θωμαϊδη άουτ και στο 55 κεφαλιά του Β. Παπαδόπουλου έπιασε ο Αποστολίδης. Στα τελευταία 10 λεπτά η Νίκη είχε δύο καλές στιγμές με Ροχάν και Αλιατίδη.

Read 1205 times Last modified on Saturday, 30 November 2019 17:09